„Wieża” dla byłego dyrektora Szpitala [FOTO-WIDEO]

2020-01-06

Tegorocznym laureatem szamotulskiej „Wieży” został Roman Handschuh, były dyrektor SP ZOZ w Szamotułach, ceniony lekarz, były burmistrz Szamotuł i społecznik. W niedzielę, 5 stycznia odebrał nagrodę z rąk Burmistrza Włodzimierza Kaczmarka.

Z Szamotułami jest związany już od lat 60-tych, kiedy to jako stażysta podjął pracę w Szpitalu Powiatowym. Początkowo rezydować miał tylko rok, jednak los postanowił inaczej. Na rzecz szamotulskiego szpitala działał już jako kierownik Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej w Szamotułach. Dzięki podjętym wysiłkom udało się rozbudować i zmodernizować placówkę. W tamtym czasie powierzchnia budynków ochrony zdrowia wzrosła z 1.802 m2 do 7,768 m2, a ilość łóżek została niemal podwojona. Roman Hanschuch od 1979 roku przez 12 lat pełnił funkcję dyrektora szpitala w Szamotułach. Za jego kadencji powstała m.in. przychodnia przy ulicy Łąkowej.

Roman Handschuh przez lata łączył pracę lekarza z działalnością na rzecz lokalnej społeczności. Na dobre zapisały się w historii Szamotuł.Tekst: informacja prasowa
Michał  Wasielewski
SPZOZ Szamotuły

Roman Handschuh laureatem statuetki "Wieża"
Roman Handschuh laureatem statuetki "Wieża" Roman Handschuh laureatem statuetki "Wieża" Roman Handschuh laureatem statuetki "Wieża" Roman Handschuh laureatem statuetki "Wieża" Roman Handschuh laureatem statuetki "Wieża" Roman Handschuh laureatem statuetki "Wieża" Roman Handschuh laureatem statuetki "Wieża" Roman Handschuh laureatem statuetki "Wieża" Roman Handschuh laureatem statuetki "Wieża" Roman Handschuh laureatem statuetki "Wieża"
Odwiedziny: 1 504 849  ,