15. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II

2020-04-02

Przypada dziś 15. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Papież Polak, człowiek wielkiego zaufania Panu Bogu i Maryi. To patron na trudne czasy. Teraz, kiedy cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, modlitwa do św. Jana Pawła II może być dla nas wielką pomocą.

Św. Jan Paweł II – Papież, który wielkimi literami zapisał się nie tylko na kartach historii, ale i w sercach wielu ludzi. Papież Polak to patron szczególnie na dzisiejsze czasy, kiedy świat zmaga się z pandemią – mówi o. Tarsycjusz Bukowski, rzecznik Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

– Mierzymy się z wieloma wątpliwościami, z wieloma problemami, także chociażby z dostępem do sakramentów, ale Jezus nigdy nie opuszcza. A Kościół podaje konkretne wskazania i myślę, że przede wszystkim Ojciec Św., który właśnie prezentował wielkie przytulenie serca do Jezusa Chrystusa, jest dla nas patronem na te dni – wskazuje o. Tarsycjusz Bukowski OFM.

Niezapomniana jest scena, kiedy w Wielki Piątek – kilka dni przed śmiercią – św. Jan Paweł II,  już pozbawiony sił fizycznych, trzymał mocno krzyż i patrzył na niego z olbrzymią miłością – przypomina ks. bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

Źródło-więcej:
https://www.radiomaryja.pl/kosciol/15-rocznica-odejscia-do-domu-ojca-sw-jana-pawla-ii/
 

Odwiedziny: 1 637 829  ,