Amica po raz kolejny sponsorem tytularnym najważniejszego wydarzenia sportowego w Szamotułach [WIDEO]

2019-10-02

Drużyna Dresdner S.C. po raz trzeci z rzędu zwyciężyła w turnieju Amica Cup.

Zawody organizowane z udziałem największego polskiego producenta AGD jako sponsorem tytularnym to największe doroczne wydarzenie sportowe w powiecie szamotulskim. W kolejnej ich edycji, w dniach od 20 do22 września w Hali „Wacław” w Szamotułach, w szranki stanęły drużyny siatkarek, które zajęły w poprzednim sezonie miejsca na podium w najwyższych klasach rozgrywkowych Polski i Niemiec. Amica zaakcentowała swoje przywiązanie do tej dyscypliny sportu także meczem reprezentacji Fabryki Kuchni we Wronkach z drużyną „Złotek” – Mistrzyń Europy z pamiętnej drużyny trenera Andrzeja Niemczyka.W turnieju Amica Cup cztery drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Zwyciężczynie zawodów wygrały wszystkie mecze. Najtrudniejszą przeprawą było dla nich ostatnie, niedzielne spotkanie z drużyną Grupa Azoty Chemik Police, w którym Niemki przegrały nawet dwa sety, ale w tie-breaku wygrały do ośmiu. Piąty set zdecydował też o wyniku jeszcze bardziej zaciętego meczu w sobotni wieczór, w którym polskie drużyny pokazały szamotulskiej publiczności wszystko, co najlepsze w siatkówce. Trzy sety rozstrzygały się na przewagi, ale i w tym spotkaniu policzanki poległy w ostatniej odsłonie, co wynikało zwłaszcza z większej koncentracji po stronie ŁKS Commercecon Łódź. Punkty z tej wygranej potyczki na nic zdały się jednak łodziankom w końcowym rozrachunku – zajęły bowiem ostatnie miejsce, a „Chemiczkom” porażka z ŁKS-em nie przeszkodziła zająć drugiego miejsca. Zdecydowało ich piątkowe zwycięstwo z  Allianz MTV Stuttgart.W dekoracji zwyciężczyń uczestniczył Michał Rakowski, członek zarządu Grupy Amica, który wziął też udział w pokazowym, towarzyskim meczu pomiędzy reprezentacją sponsora tytularnego a drużyną słynnych „Złotek”. Mecz był wielką atrakcją szamotulskiego turnieju. Na boisku mogliśmy zobaczyć Aleksandrę Jagiełło, Natalię Bamber-Laskowską, Małgorzatę Niemczyk, Izabelę Bełcik, Magdalenę Śliwę, Dominikę Leśniewicz, Marię Liktoras i Joannę Mirek, a mobilizowała je, tym razem jako trener drużyny, Katarzyna Skowrońska-Dolata. W drużynie kierowanej przez Michała Rakowskiego wystąpili pracownicy firmy, wsparci dodatkowo przez młodych podopiecznych UKS „Szamotulanin”. W meczu tym wynik nie był oczywiście najważniejszy, niemniej w kronikach Grupy Amica zapisze się bardzo chlubnie. Grano do dwóch wygranych setów, a sponsor turnieju nieoczekiwanie zwyciężył 2:1.

- Po raz ósmy wsparliśmy organizację tego turnieju, siatkówka jest wśród naszej załogi coraz popularniejszą dyscypliną sportu. Niedawno organizowaliśmy turniej siatkówki plażowej dla pracowników. Chcemy też, by nasza firmowa drużyna, założona z myślą o debiucie na tegorocznym Amica Cup, dalej trenowała i zagrała także przy okazji kolejnego turnieju w Szamotułach – powiedział Michał Rakowski, członek zarządu Grupy Amica.

Na tegoroczne siatkarskie święto w Szamotułach Amica ufundowała wiele nagród – dla „Złotek”, dla najlepszych zawodniczek turnieju, a także dla publiczności uczestniczącej w konkursach: chłodziarko-zamrażarkę, pralkę, zmywarki, kuchnie mikrofalowe, tostery, blendery, parowary, ekspresy do kawy i odkurzacz.

Red
Biuro Prasowe AmicaOdwiedziny: 1 525 473  ,