Kolejna karetka oddana dla Pacjentów

2020-06-30

Nowiuteńka karetka systemowa przekazana Ratownikom w Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Pniewach kilka tygodni temu jeszcze nie zdążyła się opatrzyć a tu... niespodzianka. SP ZOZ w Szamotułach oddaje do ruchu kolejny ambulans. Tym razem to Mercedes Sprinter.

Auto jest śliczne, standardowo wyposażone w sprzęt i środki medyczne. Potężny, 160-konny silnik diesla lekko niesie ambulans z potrzebującymi pomocy Pacjentami. Jest tak przestronne, że oprócz leżącego Pacjenta jest miejsce na jeszcze jedną osobę. Karetka pozwala na wygodny transport Pacjentów i podnosi komfort pracy Załogi.

- Automatyczna skrzynia biegów oraz bogate wyposażenie, w tym kamera cofania, w dużym stopniu ułatwi pracę kierowców i podniesie bezpieczeństwo transportowanych Pacjentów – mówi Szymon Anioł, Kierownik Działu Technicznego SP ZOZ w Szamotułach.

Pierwszy, oddany w marcu ambulans został  prawie w całości sfinansowany ze  środków  zewnętrznych. Korzystna oferta oraz zgromadzone oszczędności pozwoliły na zrealizowanie zakupu ze  środków własnych kolejnej karetki.

Na zdjęciu: Mercedes Sprinter, Karolina Kukuła - Koordynatorka ZRM, dr Anna Kubicka – Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa, lek. med. Alicja Hlawaczek, Remigiusz Pawelczak – Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

Michał Wasielewski
SP ZOZ Szamotuły

Odwiedziny: 1 680 023  ,