Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej im. Blanki Rusinek Szamotuły 2019 [WIDEO]

2019-09-17

Po dwóch dniach zmagań siatkarskich (14-15 września br.)   dobiegł końca Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej im. Blanki Rusinek w Szamotułach. W turnieju udział wzięło 6 zespołów z naszego kraju oraz zaproszony zespół Dresden z Niemiec.

Młodziczki Szamotuł zostały podzielone przez trenera na dwa zespoły i w składach ośmio osobowych reprezentowały nasz klub jako Szamotulanin l i Szamotulanin ll. Bardzo dobrze zaprezentował sie drugi zespół Szamotuł, który po dwóch dniach walki na parkiecie uplasował się na wysokim V miejscu co pokazuje że zaplecze Młodziczek naszego klubu potrafi wygrywac z takimi zespołami jak Orlik Szczecin 3:0 oraz Pałac Bydgoszcz 2:1.

Pierwszy zespół zaprezetował się jeszcze lepiej wygrywając 5 z 6 pojedynków po 3:0. Ulegliśmy tylko zespołowki kadetek z SMS Szczyrk 0:3, w którym grają najlepsze dziewczyny w Polsce z rocznika 2004. Przewaga wieku, wzrostu i siły fizycznej dziewcząt ze Szczyrku była widoczna na boisku szczególnie w polu zagrywki. Mimo to dziewczęta pierwszego zespołu Szamotuł pod czas tego spotkania pokazały że potrafią grać w siatkówkę nawet wtedy kiedy po drugiej stronie siatki stoją najlepsze dziewczęta w Polsce gramy jak równy z równym.Wyróżnienia dla naszych zawodniczek:

Najlepsza zawodniczka Szamotulanina Szamotuły II - Dziamska Gabriela
Najlepsza zawodniczka Szamotulanina Szamotuły l - Rataj Dominika.
Najlepsza libero turnieju - Biniaś Katarzyna.
Najlepsza atakująca turnieju - Dukat Maja.

Kolejność miejsc w turnieju:

I - SMS PZPS Szczyrk
II - UKS Szamotulanin Szamotuły I
III - GLKS Nadarzyn
IV - Dresden
V - UKS Szamotulanin Szamotuły II
Vl - KS Pałac Bydgoszcz
VII- UKS Orlik Szczecin
 

KOMENTARZE(0)

Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających wulgaryzmy i inne nie stosowne wypowiedzi oraz nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach.Komentarze pojawią się po akceptacji moderatora.
 
 
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję jego postanowienia.
Strona 1 z 0 > >>
Odwiedziny: 1 548 557  ,