Nominacja dla naszego wydawnictwa! [WIDEO]

2019-04-03

Doskonałe wieści! Wydana przez Szamotulski Ośrodek Kultury płyta cd „Romuald Jędraszak. Portret dudziarza wielkopolskiego”, została nominowana do konkursu na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną: Fonogram Źródeł 2018!
     
Organizatorem tego prestiżowego konkursu jest Polskie Radio. Ideą konkursu jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji i artystów. Laureatów poznamy podczas 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 16-19 maja. Trzymajcie kciuki za naszego „Romualda”!
  
To jednak nie wszystko. Wydawnictwo zawalczy także w plebiscycie „Wirtualne gęśle”. Program powstał z niezgody na powszechne krytykanctwo wobec konkursowych werdyktów. Tym samym umożliwia nam – fanom i słuchaczom muzyki tradycyjnej – wyrażenie własnej opinii. Jednocześnie daje także możliwość wsparcia lokalnych artystów, do czego gorąco zachęcamy: ).
   
Przypominamy, że za nietuzinkowym wizerunkiem albumu stoi nasz szamotulski, doceniany w świecie artysta Bartosz Sucharski. Zachęcamy do głosowania także na najciekawszą okładkę wydawniczą minionego roku. Głosowanie na http://www.gesle.folk.plpotrwa do końca kwietnia.
    
Wydawnictwo sfinansowane zostało z programu dotacyjnego NCK „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”.

Piotr Michalak
dyrektor
Szamotulskiego Ośrodka Kultury


W Szamotulskim Ośrodku Kultury
premiera płyty odbyla się 16 listopada 2018r. 
 

Odwiedziny: 1 192 231  ,