Obchody 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Szamotułach [WIDEO]

2018-12-28

SZAMOTUŁY. Uroczystą mszą świętą w Bazylice szamotulskiej i marszem powstańczym Szamotulanie oddali hołd Powstańcom Wielkopolskim w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

27 grudnia obchodziliśmy 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Tego dnia w Szamotułach podobnie jak w latach ubiegłych miejscowi kibice Lecha Poznań już po raz szósty zorganizowali marsz powstańczy. Marsz poprzedziła msza święta
w intencji Powstańców Wielkopolskich w Bazylice szamotulskiej. Po nabożeństwie kibice wraz z zaproszonymi mieszkańcami przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. W marszu wzięły udział- młodzież, seniorzy, przedstawiciele władz samorządowych i środowisk kombatanckich oraz rodzice z dziećmi. Miejscowi kibice po raz kolejny śpiewem, okrzykami i efektownym racowiskiem wzbogacili to wydarzenie.


KOMENTARZE(0)

Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających wulgaryzmy i inne nie stosowne wypowiedzi oraz nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach.Komentarze pojawią się po akceptacji moderatora.
 
 
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję jego postanowienia.
Strona 1 z 0 > >>
Odwiedziny: 1 213 910  ,