Samorządowcy spotkali się z siatkarkami [WIDEO]

2020-06-21

Zawodniczki UKS Szamotulanin, które przed kilku dniami wywalczyły awans do siatkarskiej II ligi kobiet spotkały się w hali „Wacław” ze starostą Beatą Hanyżak i burmistrzem Włodzimierzem Kaczmarkiem. Było wspólne zdjęcie, upominki i gratulacje, ale też  wspomnienia i rozmowy – również o charakterze prywatnym.
 
Fakt awansu drużyny dziewcząt do II ligi musi budzić ogromne zadowolenie, wręcz dumę. Mówili o tym samorządowcy, mówili  prezes Centrum Sportu Rafał Krzykała i przewodniczący gminnej Komisji Sportu Bartosz Węglewski. Już od kilku lat postępy szamotulskich siatkarek i siatkarzy zwracają uwagę. Nie ma chyba zawodniczej grupy siatkówki (w różnych kategoriach wiekowych) w której nie występowaliby zawodnicy UKS Szamotulanin. Trudno nawet policzyć medale, które zdobyli nasi zawodnicy na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim, w siatkówce halowej i plażowej. Awans do siatkarskiej II ligi drużyny dziewcząt potwierdza, że pomysł na sport na poziomie zawodniczym w Szamotułach i konsekwencja w pracy prowadzonej z młodzieżą przynosi wspaniałe efekty. Ważna wydaje się też przyjazna atmosfera stworzona w samym zespole i wokół niego. Chodzi o wsparcie drużyny  przez władze samorządowe i sponsorów. O tym mówili trener Dariusz Ciszak i prezes UKS Wiesław Małyszka. Rodzinną i swobodną atmosferę spotkania wytworzyły (zachęcone przez trenera) same zawodniczki. Opowiadały o sobie, o swoich sukcesach i porażkach, namówiły także  starostę Beatę Hanyżak i i burmistrza Włodzimierza Kaczmarka do mniej oficjalnych wypowiedzi. O sporcie,  sportowych doświadczeniach i historii siatkówki w Szamotułach.

Mamy  silną siatkówkę, garną się do tego sportu młodzi mieszkańcy miasta i gminy. W UKS Szamotulanin chcą też grać najzdolniejsi zawodnicy młodego pokolenia z całego kraju. Już grają -  podkreślają wspaniałą atmosferę, doceniają wsparcie władz samorządowych i doskonałą bazę sportową.

Przed drużyną nowe wyzwania. Już na wyższym, ogólnopolskim  poziomie. Trzymamy kciuki, życzymy sukcesów i dobrej zabawy. Bo ostatecznie ona jest najważniejsza!

Źródło-tekst: www.szamotuly.plOdwiedziny: 1 703 653  ,