Szamotulski szpital będzie robił testy na COVID-19

2020-05-26

Od poniedziałku, 25 maja SP ZOZ w Szamotułach do swojej oferty wprowadza nową usługę. W ramach działań profilaktycznych przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wszyscy zainteresowani będą mogli wykonać test na zakażenie COVID-19. Więcej o badaniach mówi Remigiusz Pawelczak, dyrektor szamotulskiej lecznicy.

Czy taki program jest potrzebny w Powiecie Szamotulskim, skoro do tej pory potwierdzono zaledwie kilka przypadków zakażenia?

- Badania mają pełnić przede wszystkim funkcję profilaktyczną i w maksymalnym stopniu ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Powiecie. Pozwolą na wykrywanie osób, które przechodzą chorobę bezobjawowo, a mogą zarażać innych.


Kto może się przebadać?

- Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób indywidualnych jak i do zakładów pracy. Na nowo otwiera się wiele przedsiębiorstw. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia wśród personelu, pracodawca może zlecić wykonanie testów w naszym szpitalu. W znaczącym stopniu podniesie to bezpieczeństwo pracowników i ewentualnych klientów. Również wielu mieszkańców Powiatu chciałoby mieć pewność, że nie zarazi najbliższych.

Jak się zarejestrować?

- Dla wszystkich zainteresowanych uruchomiliśmy dodatkowy numer telefonu 798 891 408. Od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 9 a 14 można zarejestrować się na badanie, zapytać o cennik czy uzyskać szczegółowe informacje o ewentualnym przeprowadzeniu badań w firmie.
 
Michał Wasielewski

Odwiedziny: 1 548 503  ,