Warto rodzić w Szamotułach

2019-10-20

Liczne głosy zadowolenia od pacjentek to nie jedyne aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca narodzin potomstwa. Oddział Położniczo-Ginekologiczny w SP ZOZ w Szamotułach jest ewenementem na skalę kraju.

- Najważniejszym czynnikiem, wpływającym na jakość opieki na Oddziale Położniczym, jest wykwalifikowana kadra
– mówi dr Hab. n. med. Michał Pawlaczyk, Kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w SP ZOZ w Szamotułach - W tej chwili na Oddziale pracuje 9 lekarzy i aż 7 z nich posiada doświadczenie ze szpitali klinicznych. Ich umiejętności najlepiej potwierdzają statystyki z ostatnich dwóch lat. Zerowa śmiertelność noworodków i kobiet, skrajnie niski wśród polskich szpitali odsetek cięć cesarskich i nieliczne reoperacje. Takim wynikiem może pochwalić się zaledwie kilka spośród ponad 450 oddziałów położniczych w kraju.
     
Placówka, w wielu przypadkach obsługuje porody i ciąże z komplikacjami.

- Ze względu na dystans od najbliższych szpitali specjalistycznych, SP ZOZ w Szamotułach staje się placówką pierwszego kontaktu. Dzięki odpowiednio przeszkolonemu personelowi i sprzętowi do resuscytacji przekazanemu przez WOŚP, dzieci i matki są pod bardzo dobrą opieką, zanim jeszcze zostaną przetransportowane do jednostek specjalistycznych – mówi Hanna Perkowska, Ordynator Oddziału Noworodkowego Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

Michał  Wasielewski
SP ZOZ Szamotuły
/Fot. Ryszard Kurczewski/

KOMENTARZE(0)

Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających wulgaryzmy i inne nie stosowne wypowiedzi oraz nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach.Komentarze pojawią się po akceptacji moderatora.
 
 
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję jego postanowienia.
Strona 1 z 0 > >>
Odwiedziny: 1 405 351  ,