Wicemarszałek Województwa o inwestycjach w powiecie szamotulskim [WIDEO]

2018-06-19

SZAMOTUŁY. 18 czerwca Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak odwiedził powiat szamotulski, by podsumować rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 185 oraz inne prowadzone przez Samorząd Województwa inwestycje. W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Szamotułach uczestniczyli m.in. posłowie Małgorzata Maria Janyska, Krzysztof Paszyk, Zbigniew Ajchler, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Mirosława Rutkowska-Krupka, Radny Województwa Jerzy Kado oraz lokalni samorządowcy – Starosta Szamotulski, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Wójt Gminy Obrzycko.

– Natężenie ruchu na liczącym ponad 10 kilometrów odcinku drogi wojewódzkiej nr 185 od Obrzycka do Szamotuł jest wysokie, ale przez lata, niestety, droga była w fatalnym stanie – mówił Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa. – Dlatego bardzo nam zależało na tej inwestycji, a jej realizacji wymagała sporych, sięgających niemal 25 mln zł nakładów. W efekcie jest to inwestycja „na bogato”, o wysokim standardzie, która przez wiele lat będzie służyła użytkownikom i mieszkańcom.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 185 rozpoczynała się na skrzyżowaniu z drogą nr 117 w Obrzycku, a kończyła przed skrzyżowaniem Alei 1 Maja z ul. Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach. Podstawowy zakres inwestycji objął m.in. poszerzenie i wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni, korektę niwelety drogi, przebudowę skrzyżowań, zatok autobusowych, zjazdów, przepustów, budowę i przebudowę chodników oraz ścieżek pieszo-rowerowych, wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu, budowę kanalizacji deszczowej na odcinku drogi przebiegającym przez Szamotuły.