Amica niesie wsparcie całej Polsce

2020-04-03

40 tysięcy złotych na rzecz Szpitala Powiatowego w Szamotułach. 15 pralek, 13 suszarek, 9 chłodziarek, 4 zamrażarki, 2 kuchenki mikrofalowe, dziesiątki sztuk małego AGD oraz inne wsparcie rzeczowe dla szpitali z całej Polski. To wsparcie, jakiego Grupa Amica udzieliła do dzisiaj placówkom medycznym z Wielkopolski i całego kraju ramach walki z koronawirusem.

Wydarzenia z ostatnich miesięcy postawiły wszystkich w trudnej sytuacji, dlatego tak ważne jest, aby wspierać się wzajemnie podczas przeciwdziałania i zwalczania epidemii. Amica postanowiła pomóc tym, którzy zdrowie innych przekładają nad swoje, i przekazała potrzebującym placówkom medycznym wsparcie, które ułatwi walkę z chorobą i złagodzi codzienne troski personelu.

Grupa Amica pomogła już Uniwersytetowi Medycznemu w Poznaniu w utworzeniu kolejnego laboratorium badającego testy na koronawirusa, kilku szpitalom z Poznania, a także ze Środy Wielkopolskiej, Nowego Tomyśla, Nowego Targu, Radomska, Bełchatowa i Tomaszewa Mazowieckiego.

- Rozpatrujemy kolejne prośby, więc skala wsparcia służby zdrowia jeszcze się zwiększy. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się szybko zatrzymać problem rozprzestrzeniającej się choroby, a dary będą wsparciem dla personelu w walczącego z wirusem – mówi Tomasz Pietrzyk, rzecznik prasowy Grupy Amica.

Odwiedziny: 1 680 005  ,