Paweł Bączkowski w tym roku świętuje 35-lecie działalności artystycznej

2020-09-03

W sobotę, 29.08 br. w Kadynach k/Elbląga podczas imprezy pt. Dzień Muzyki Country wielkopolanin Paweł Bączkowski wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor, trener wokalny i redaktor muzyczny Radia Poznań (którego biografia artystyczna jest imponująca i bardzo dobrze udokumentowana w internecie) decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Prof. Piotra Glińskiego został odznaczony medalem ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ za całokształt pracy twórczej i scenicznej.
 
Po ceremonii wręczenia medalu Paweł Bączkowski wykonał koncert przy aplauzie zgromadzonej publiczności. Pawła Bączkowskiego można spokojnie nazwać artystą uniwersalnym albowiem w swojej twórczości i podczas koncertów nawiązuje do country, bluesa, rock and rolla, swinga, a nawet muzyki gospel zgrabnie łącząc te style w jedną całość opowiadając przy tym ciekawe historie.
 


Paweł Bączkowski od kwietnia 2016 współpracuje z Radiem Poznań. Oprócz audycji Planeta Country prowadzi także Muzyczny Fyrtel i Grającą Szafę Pawła Bączkowskiego.
 
Decyzja o przyznaniu artyście tego wyróżnienia zapadła już 9 marca 2020 ale ze względu na epidemię Covid 19 ceremonia wręczenia tego zaszczytnego wyróżnienia odłożyła się w czasie.
Przypomnijmy, iż Paweł Bączkowski w 2018 roku otrzymał także Medal Labor Omnia Vincit od Towarzystwa im Hipolita Cegielskiego.
 

Odwiedziny: 1 703 679  ,