SC Dresdner tryumfuje w Amica Cup 2021 [WIDEO]

2021-09-14

Lider niemieckiej Bundesligi – SC Dresdner – czwarty raz z rzędu wygrywa turniej żeńskiej piłki siatkowej Amica Cup. Remis w zdobytych punktach i setach pomiędzy niemieckimi drużynami spowodował, że po raz pierwszy w historii turnieju zwycięzca został wyłoniony na podstawie wyniku ich bezpośredniego meczu. Tym samym szesnasta edycja turnieju Amica Cup, która odbyła się w dniach 10-12 września w hali „Wacław” w Szamotułach, przechodzi do historii.

W związku z remisem w liczbie wygranych punktów i setów pomiędzy niemieckimi zespołami, po raz pierwszy w historii turnieju o wygranej zadecydował wynik w meczu rozegranym bezpośrednio między obiema drużynami. Tu zwyciężyły siatkarki SC Dresdner (3:1) i tym samym zostały mistrzyniami Amica Cup 2021. W drodze po zwycięstwo pokonały także drużynę DevelopRes Rzeszów (3:1), ale uległy siatkarkom Grupa Azoty Chemik Police (1:3). Kolejne miejsca zajęły Potsdam SC i Grupa Azoty Chemik Police, które odnotowały po dwa zwycięstwa, a ostatnie miejsce przypadło siatkarkom DevelopRes Rzeszów.

Podczas konferencji prasowej przed rozpoczęciem turnieju wszyscy trenerzy zgodnie podkreślali, że turniej Amica Cup w Szamotułach jest najlepszym sprawdzianem przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Ten turniej od wielu lat stoi na bardzo wysokim poziomie i cieszy się ogromną renomą. Udział w nim jest wyróżnieniem dla każdej drużyny – zaznaczył Marek Mierzwiński, trener Grupy Azoty Chemik Police. W podobnym tonie wypowiadał się trener tryumfatorek z SC Dresdner, Alexander Waibl:– Każdego roku dobrze się tu czujemy i cieszymy się, że możemy zmierzyć się z najlepszymi drużynami, zarówno z niemieckiej, jak i polskiej ligi – dodał.

Grupa Amica, która od lat wspiera inicjatywy sportowe w kraju i za granicą, także w tym roku została sponsorem tytularnym turnieju w Szamotułach.

Sport uosabia te cechy, które są niezwykle bliskie także dla nas. Uczy współpracy, zasad fair play, sięgania po zwycięstwo, ale też pokory. I to właśnie w Szamotułach możemy ekscytować się sportem w tym najlepszym wydaniu – powiedział Michał Rakowski, członek zarządu Grupy Amica ds. finansowych i zasobów ludzkich.– Ogromne gratulacje kieruję dziś do pana Ryszarda Frąckowiaka, organizatora turnieju, który kolejny raz zadbał o jego najwyższy poziom. Trzymamy także kciuki za zawodniczki tegorocznych rozgrywek w nowym sezonie ligowym – dodał.
 

 
Wyniki Amica Cup 2021:
Piątek – 10 września

  • SC Dresdner vs Potsdam SC: 3:1
  • Grupa Azoty Chemik Police vs DevelopRes Rzeszów: 3:2

Sobota – 11 września

  • SC Dresdner vs DevelopRes Rzeszów: 3:1
  • Potsdam SC vs Grupa Azoty Chemik Police 3:1

Niedziela – 12 września:

  • Potsdam SC vs DevelopRes Rzeszów: 3:1
  • Grupa Azoty Chemik Police vs SC Dresdner: 3:1
Drużyna Zwycięstwa Przegrane Punkty
SC Dresdner 2 1 6+
Potsdam SC 2 1 6
Grupa Azoty Chemik Police 2 1 5
Developres Rzeszów 0 3 1

 

Odwiedziny: 1 729 593  ,