Koncert Noworoczny – Wieża 2016 [FOTO]

2016-01-19

W minioną niedzielę w hali „Wacław” odbył  się Koncert Noworoczny, na który mieszkańców Szamotuł, gminy i powiatu zaprosili burmistrz Włodzimierz Kaczmarek i starosta Józef Kwaśniewicz.

Koncert tradycyjnie poprzedziła uroczystość wręczania wyróżnienia, statuetki „Wieża 2016” za wyjątkowe osiągnięcia i rozsławianie naszego regionu wyjątkowym osobom.


W tym roku statuetkę otrzymała siostra Janina Kierstan, obecnie Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek. Siostra Janina przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora Domu Dziennego Pobytu, Świetlicy.
Gratulację siostrze Janinie złożyli burmistrz i starosta, przewodnicząca Rady Powiatu Maria Przybylska oraz przewodniczący Rady Miasta Szamotuły Marian Płachecki.

Po części oficjalnej i przemówieniach gospodarzy i zaproszonych gości rozpoczął się koncert „Najpiękniejsze walce i polki Straussów” w wykonaniu Collegium F pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego, przy udziale solistów: Joanny Horodko – sopran i Macieja Ogórkiewicza - baryton.

Więcej o  siostrze Janinie i relacja z pożegnania w czerwcu 2014r.

 http://szamotulok.pl/Po%C5%BCegnanie-Siostry-Janiny-Kierstan-FOTO-FILM-372ar.aspx

KOMENTARZE(0)

Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających wulgaryzmy i inne nie stosowne wypowiedzi oraz nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach.Komentarze pojawią się po akceptacji moderatora.
 
 
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję jego postanowienia.
Strona 1 z 0 > >>
Odwiedziny: 1 971 213  ,