Rządowe dofinansowanie dla Powiatu Szamotulskiego [WIDEO]

2021-12-31

Dnia 29 grudnia 2021 r. odbyła się ostatnia, XXX Sesja Rady Powiatu Szamotulskiego w trybie zdalnym. Na ostatnich w tym roku obradach obecni byli poseł na sejm RP Marta Kubiak oraz Wojewoda Wielkopolski - Michał Zieliński.

Powodem wizyty wojewody było podpisanie umowy Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które dedykowane jest przejściom dla pieszych na kwotę 178 786 zł, w ciągu drogi Kaźmierz - Tarnowo Podgórne.

- Bezpieczeństwo na drogach to jeden z priorytetów polityki rządu. Podejmowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg działania są ukierunkowane nie tylko na rozwój infrastruktury, ale również na zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej – mówi wojewoda.

Podpisana umowa umożliwi realizację dwóch przejść na terenie gminy Kaźmierz.  - Bardzo dziękuję za państwa troskę i zrozumienie, za spotkania - zawsze znalezienie czasu na rozmowy ze mną  w kwestiach dotyczących powiatu. Zapewniam, że te środki, które pozyskamy na pewno racjonalnie wykorzystamy. Myślimy już o kolejnych projektach, które też będziemy z państwem konsultować i bardzo się cieszę, że powiat szamotulski ma szczęście do takich osób jakie teraz z nami siedzą, pani poseł Marta Kubiak i wojewoda wielkopolski. Bardzo dziękuję  - mówi Beata Hanyżak.

Odwiedziny: 1 996 455  ,