W Szamotułach powstanie nowe przedszkole [VIDEO]

2023-08-30

Zaledwie miesiąc temu wylewano fundamenty pod budowę nowego przedszkola w Szamotułach. Dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wraz z władzami miasta wmurowali akt erekcyjny pod budowę placówki.

Budowa przedszkola integracyjnego przy ul. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Projekt zakłada budowę 10 oddziałowego przedszkola wraz z wykonaniem układu komunikacji pieszo – jezdnej, placu zabaw, oświetlenia, miejsc składowania odpadów oraz miejsc parkingowych. Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 6,8 mln zł. Wartość całego projektu wynosi ponad 16 mln zł.

Szamotuły to miasto wyjątkowo mi bliskie. Z każdą wizytą z wielką radością patrzę na to, jak dynamicznie się rozwija. Cieszę się, że tak ważne dla mieszkańców inwestycje, takie jak budowa nowego przedszkola, powstają dzięki rządowemu wsparciu – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. –Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Każda z inwestycji realizowanych dzięki środkom z programuto inwestycja w przyszłość naszego regionu i jego mieszkańców – ich komfort życia oraz bezpieczeństwo – dodał.Z nowej placówki będzie mogło skorzystać ponad 200 dzieci. W połowie czerwca teren budowy został ogrodzony i rozpoczęły się wstępne roboty ziemne. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na koniec grudnia 2024 roku.

W ramach dotychczasowych edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych do wielkopolskich samorządów trafiło ponad 5,5 mld zł. Dzięki tym środkom w całym regionie powstanie ponad tysiąc nowych inwestycji. Od początku programu Szamotuły otrzymały ponad 16,5 mln zł na realizację czterech projektów.
 

Odwiedziny: 1 996 473  ,