W Szpitalu zaszczepiono już 1800 osób. Ani jedna szczepionka się nie zmarnowała.

2021-01-25

Punkt Szczepień w SP ZOZ w Szamotułach od 4 stycznia szczepi personel jednostek świadczących usługi z zakresu ochrony zdrowia, tzw. grupę „zero”. Należą do niej wszystkie osoby świadczące usługi na rzecz jednostek ochrony zdrowia, niezależnie od umowy – personel medyczny, administracyjny, również psychologowie i kapelani udzielający w szpitalu wsparcia osobom chorym, także na obszarze covidowym oraz personel techniczny.

Do tej pory zaszczepiliśmy 1800 osób, w tym ponad 350 osób z załogi szpitala. Jeszcze w tym tygodniu, pierwsze zaszczepione osoby otrzymają drugą dawkę.

Tylko w ubiegłym tygodniu wykorzystaliśmy wszystkie 820 dawek, które otrzymaliśmy. Na żadnym etapie szczepień - ani jedna szczepionka się nie zmarnowała!

Rozpoczynamy również szczepienia seniorów. Zainteresowanie jest bardzo duże. W ciągu kilku godzin wszystkie dostępne  terminy zostały zarezerwowane. Pracujemy w największej możliwej obsadzie. W trosce o komfort wszystkich, którzy zdecydują się zapisać osobiście, uruchomiliśmy nawet dedykowany seniorom punkt zapisów.

Informacja prasowe
Michał Wasilewski
SPZOZ Szamotuły

Odwiedziny: 2 020 825  ,