Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Mariusza Marciniaka, proboszcza Bazyliki Szamotulskiej [WIDEO-FOTO]

2019-05-31

„ Bóg jest miłością: kto trwa w miłości , trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim”.

W sobotę, 25 maja 2019r. wspólnota parafialna przeżywała szczególną uroczystość, srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Mariusza Marciniaka, proboszcza Bazyliki Szamotulskiej.


Głównym punktem obchodów jubileuszu była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Jubilat.

- W czasie tej Mszy św. pragnę Bogu dziękować za dar powołania mnie niegodnemu słudze, dziękować za dar życia. Zatem modlę się i proszę o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla moich rodziców, dziękować za moją rodzinę, dziękować za wszystkich ludzi których spotkałem i spotykać będę…Księdza proboszcza, kanonika Mariusza Marciniaka, prepozyta Kapituły Kolegiackiej, zapamiętałem już w czasie, gdy był wikariuszem w Szamotułach. Pięknie śpiewał, był gorliwym księdzem. Zaprzyjaźniłem się wówczas i z nim i z ks. Krzysztofem Stachowiakiem, późniejszym misjonarzem w Papui Nowej Gwinei. Wiem, ze się spotykają.

Z tym większą radością powitałem księdza Mariusza jako naszego proboszcza. Jest bardzo otwarty, kontaktowy, kocha ludzi, szanuje ich i wciąż tworzy wartościowe relacje. Cenię księdza Mariusza zwłaszcza za wielokrotne próby budowania wspólnoty neokatechumenalnej w Szamotułach. Ksiądz Mariusz czuje, że w przyszłości chrześcijaństwa wielką rolę będą odgrywały właśnie wspólnoty. I dba o ich rozwój!
Można by tu wiele pisać, ale niech wystarczy jedno, dla mnie najważniejsze - ksiądz Mariusz to po prostu wierzący kapłan, przez którego działa Bóg!

I niech Bogu będą dzięki za księdza Mariusza! Niech Cię Pan prowadzi, jako Swoje Narzędzie księże Mariuszu! 100 lat!!! 

Komentarz
Paweł Łączkowski

KOMENTARZE(0)

Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających wulgaryzmy i inne nie stosowne wypowiedzi oraz nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach.Komentarze pojawią się po akceptacji moderatora.
 
 
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję jego postanowienia.
Strona 1 z 0 > >>
Odwiedziny: 1 423 710  ,