Po dwóch dniach zmagań siatkarskich (14-15 września br.)   dobiegł końca Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej im. Blanki Rusinek w Szamotułach. W turnieju udział wzięło 6 zespołów z naszego kraju oraz zaproszony zespół Dresden z Niemiec.


Młodziczki Szamotuł zostały podzielone przez trenera na dwa zespoły i w składach ośmio osobowych reprezentowały nasz klub jako Szamotulanin l i Szamotulanin ll. Bardzo dobrze zaprezentował sie drugi zespół Szamotuł, który po dwóch dniach walki na parkiecie uplasował się na wysokim V miejscu co pokazuje że zaplecze Młodziczek naszego klubu potrafi wygrywac z takimi zespołami jak Orlik Szczecin 3:0 oraz Pałac Bydgoszcz 2:1.

.....

Zapraszam do obejrzenia filmu z 1939 roku  z uroczystości przekazania darów na FON dla 1. kompanii Obrony Narodowej Szamotuły - batalion ON mobilizowany przez 57 pp Wielkopolskiej im. Króla Karola II Króla Rumunii, przez ludność Szamotuł.


- W Szamotułach w województwie poznańskim ludność miejscowa z drobnych składek zakupiła dla armii broń i sprzęt wojskowy. Starsze pokolenie  w Szamotułach ma za sobą piękne karty walki o niepodległość, młodsze natomiast rośnie na przyszłych obrońców kraju.

.....

W sierpniu 2018 roku rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej między Poznaniem Głównym a Szczecinem Dąbiem. W pierwszym etapie prace prowadzone są na odcinku Poznań – Wronki. Przebudowywane są stacje i przystanki kolejowe w tym tory, sieć trakcyjna i system sterowania ruchem kolejowym.


W Szamotułach  prowadzone są prace związane z budową nowych peronów i przejścia podziemnego prowadzącego na perony. Zamontowane na nich windy, ułatwią poruszanie się po stacji osobom  starszym i o ograniczonej możliwości poruszania się. Na peronach z antypoślizgową nawierzchnią...

.....

15 sierpnia - 99. rocznica Bitwy Warszawskiej, Obchody Święta Wojska Polskiego w 100. rocznicę wybuchu Powstań Śląskich  i Święto Wniebowzięcia Najświętrzej Maryi Panny.


Święto Wojska Polskiego – to święto państwowe Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku, zwanej też Cudem nad Wisłą.
Na przedpolach Warszawy 13-15 sierpnia 1920 r. rozegrała się decydująca batalia wojny polsko-bolszewickiej. Określana „cudem nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o niepodległoś
ci...

.....

SZAMOTUŁY. W 75- rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przypominam wspomnienia ks. por. Bogdana Kończaka, ps. „Kodan” – powstańca, odznaczonego m.in. Krzyżem Armii Krajowej i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, obecnie  emerytowanego proboszcza parafii pw. Świętego Krzyża w Szamotułach.

Powstanie Warszawskie było wymierzone militarnie przeciw Niemcom. Godzina "W" była początkiem powstania, największego niepodległościowego zrywu Armii Krajowej i największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie.
1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17 wybuchło powstanie, dzisiaj o tej samej godzinie zawyją syreny.

.....

Oddano do użytku długo wyczekiwaną inwestycję – nowy parking - przy szamotulskim Dworcu PKP.  


Koszt całej inwestycji to 2 909.848,10 zł. Zadanie zostało wsparte pieniędzmi unijnymi z Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w kwocie
2 153.401,34 zł.


Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Drogowe GRAEB Pniewy.

.....

SP ZOZ w Szamotułach zrealizował projekt zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Na Oddział trafił nowoczesny, wysokospecjalistyczny sprzęt, który już teraz ratuje życie Pacjentów. Nowe urządzenia są przystosowane do udzielania pomocy dzieciom.


Cały projekt kosztował prawie pół miliona złotychi został dofinansowany kwotą 411 825 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wkład własny w wysokości 72 675 zł został pokryty z dotacji Powiatu Szamotulskiego. Celem projektu jest poprawa infrastruktury sprzętowej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego...

.....

„ Bóg jest miłością: kto trwa w miłości , trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim”.


W sobotę, 25 maja 2019r. wspólnota parafialna przeżywała szczególną uroczystość, srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Mariusza Marciniaka, proboszcza Bazyliki Szamotulskiej. Głównym punktem obchodów jubileuszu była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Jubilat.
- W czasie tej Mszy św. pragnę Bogu dziękować za dar powołania mnie niegodnemu słudze, dziękować za dar życia. Zatem modlę się i proszę o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla moich rodziców, dziękować za moją rodzinę...

.....

Od kilkunastu lat przy deptaku prowadzącym do Parku Zamkowego znajduje się nie tylko dzikie wysypisko. Miało być uprzątnięte - informował UMiG Szamotuły w marcu 2019r.


- samorządowcy w czasie objazdu inwestycji pojawili się na działce przy ul. Nowowiejskiego. Nie ma co kryć – widok raczej nie urzeka. Podjęto decyzję o uprzątnięciu przez ZGK tej działki i określeniu ewentualnej możliwości wykorzystania znajdujących się tam elementów budowlanych.

Zobacz jak wygląda to miejsce dzisiaj, 20 maja 2019r.

.....

Trwają prace związane z naprawą kostki brukowej w otoczeniu budynku dworca PKP w Szamotułach. Fatalny stan nowej nawierzchni położonej w 2017r., było widać już po paru miesiącach.


Bruk na szamotulskim Rynku leży od wielu dziesięcioleci.....i nie wymaga najmniejszych poprawek! Tymczasem nasze władze zlecają w  roku 2017  wykonanie nawierzchni granitowej w pobliżu szamotulskiego dworca PKP. Wybrano jako materiał dużą kostkę brukową. To trudny materiał. Już zaraz po położeniu zauważyliśmy nierówności w nawierzchni. Jedne kostki wystawały wyżej od drugich. Dalej było już tylko gorzej.

.....

Strona 1 z 24 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Odwiedziny: 1 305 251  ,