W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie.

Zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych ARiMR tzn.:
- ograniczona zostaje możliwość osobistego załatwiania spraw w biurach powiatowych, oddziałach regionalnych oraz centrali ARiMR - jednostki te pracują bez kontaktu z interesantami;

.....

Zostań w domu! Apel skierowany jest w szczególności do osób starszych i schorowanych, dla których ryzyko związane z zakażeniem koronawirusem jest największe. Co jednak z tymi, którzy z domu wyjść muszą?

„Obawiacie się o swoje zdrowie i wolicie pozostać w domu? Macie problem ze zrobieniem zakupów, wyprowadzeniem zwierzaka lub zakupem lekarstw w aptece? Znacie kogoś, kto może potrzebować takiej pomocy? Zgłoście się do nas!” – czytamy na plakacie. Początkowo oddolna inicjatywa przeradza się w zorganizowaną akcję.
- Swoje działania kierujemy do osób, które z różnych powodów powinny pozostać w domu na czas zagrożenia epidemicznego – mówi Anna Sobol, przedstawicielka organizacji pozarządowych.

.....

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, do 29 marca, zostaje udzielona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.: osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem – napisali biskupi w komunikacie wydanym po czwartkowym posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Pełna treść komunikatu:
https://www.niedziela.pl/…/5…/KEP-zaleca-w-kosciolach-srodki
.....

Wczoraj, 18 lutego 2020 r. w szpitalu powiatowym w Szamotułach Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk oraz Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oficjalnie przekazali Pacjentom nowy tomograf komputerowy. W uroczystości wzięli udział także posłowie i senator RP a także wiceminister Spraw Zagranicznych RP Szymon Szynkowski vel Sęk.

Pacjenci i lekarze - korzystają z urządzenia już od połowy stycznia. 64-rzędowy tomograf komputerowy zastąpił dotychczas wykorzystywany 4-rzędowy aparat, co zapewnia aż 16-krotnie dokładniejszą diagnostykę. Urządzenie przekazane szamotulskiemu szpitalowi jest jednym z najnowocześniejszych w Wielkopolsce, zwiększa bezpieczeństwo Pacjentów.

.....

27 stycznia 1945 roku, to data już bardzo odległa i jest coraz mniej wśród nas świadków tamtych wydarzeń. Odchodzą i niedługo pozostaną nam tylko pomniki i zapisy historii. Już po raz 75 obchodzimy  rocznicę wyzwolenia naszego miasta i odzyskania wolności spod okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej.


W 75. rocznicę wyzwolnia naszego miasta publikuję niezwykłą opowieść płk Zenona Klemenczaka o Szamotułach, która ukazała się w Gazecie Moje Miasto wychodząca w Słupsku i Internecie - autorstwa Andrzeja Obecnego.
Zenon Klemenczak, urodził
się 7 września 1930 roku w Szamotułach przy ulicy Szerokiej 4 w rodzinie czeladnika masarniczego Ignacego Klemenczaka i jego żony Marianny z domu Pospiesznej.


.....

SZAMOTUŁY. W niedzielę, 29 grudnia, w Szamotulskiej Bazylice Kolegiackiej odbył się wspaniały koncert, w którym wystąpili artyści z Zespołu Folklorystycznego "Szamotuły", działającego przy Szamotulskim Ośrodku Kultury. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem i spotkał się z dużym aplauzem.

Podczas koncertu miało miejsce uroczyste nadanie Godności Lidera Pracy Organicznej oraz wręczenie Statuetki Honorowego Hipolita dla Macieja Sierpińskiego, kierownika Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”.
 

.....

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy nasze najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym Rodakom w kraju i za granicą.
 
Życzymy Państwu zdrowia, spokoju i radości oraz wielu wspaniałych chwil spędzonych w gronie rodziny i bliskich. Niech wigilijny stół jednoczy nas i łączy, a wspólne śpiewanie kolęd przypomina nam o naszych pięknych polskich tradycjach.
 
Niech w tym szczególnym czasie nikt nie będzie samotny i smutny. Bo przecież Święta to czas uśmiechu i bycia razem. Pamiętajmy w te Święta o potrzebujących. Okażmy serdeczność i dobroć wszystkim, którzy być może na co dzień jej nie doświadczają.

Niech okres Bożego Narodzenia będzie dla Państwa czasem naprawdę niezwykłym. Wszystkim Państwu raz jeszcze życzymy radosnego i pogodnego świętowania. Wesołych Świąt!.....

W czwartek (18.12.2019) w Zespole Szkół nr 3, odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne zawodników, zawodniczek, rodziców, sympatyków, działaczy i trenerów UKS SZAMOTULANIN Szamotuły.


Spotkanie było okazją do podsumowania roku 2019, który dla klubu był najlepszych w 24-letniej historii. Podczas spotkania Prezes Klubu Pan Wiesław Małyszka przypomniał wszystkie osiągnięte wyniki, podziękował władzom samorządowym, sponsorom oraz działaczom za umożliwienie warunków do treningu dla naszych podopiecznych. Podczas spotkania złożono sobie życzenia, przedstawiono plany na rok 2020.

.....

Ponad dwa miliony Polaków ma już e-dowód.
A Ty kiedy złożysz wniosek o swój?


We wtorek 19 listopada ktoś w Polsce odebrał dwumilionowy e-dowód. Czy wiesz, że są takie gminy, w których wszyscy pełnoletni mieszkańcy - odbierając nowy dokument - aktywowali jego warstwę elektroniczną?
E-dowód to dowód osobisty z warstwą elektroniczną. Taki dokument odbierają wszyscy, którzy wniosek o dowód osobisty złożyli 4 marca tego roku i później. Zasadnicza różnica między nowym dowodem a starym jest taka, że e-dowód to także nośnik naszej identyfikacji elektronicznej.

.....

Ks. Mariusz Marciniak, proboszcz Bazyliki Kolegiackiej, zaprasza na mszę św. w intencji Ojczyzny.


Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 10.30.

WYJĄTKOWA WIECZORNICA – RAZ NA STO LAT!
W przeddzień święta setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę parafialny oddział Akcji Katolickiej przy Bazylice Kolegiackiej w Szamotułach zorganizował w sobotę 10 listopada  wieczornicę patriotyczną.

Relację ze spotkania przygotowali: Maciej Lesicki i Ryszard Kurczewski.


.....

Strona 1 z 25 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Odwiedziny: 1 449 610  ,