Wojewoda Wielkopolski podpisał koleje umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z powiatem szamotulskim oraz nowotomyskim.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z powiatem szamotulskim oraz nowotomyskim Ponad 5 mln zł dofinansowania z RFRD na przebudowę drogi powiatowej Śmiłowo – Gałowo, Śmiłowo – Jastrowo wraz z budową ronda w miejscowości Jastrowo. Budowa wpłynie na zwiększenie dostępności do zlokalizowanych w obrębie drogi i projektowanej przez WZDW w Poznaniu obwodnicy Szamotuł oraz terenów inwestycyjnych przeznaczonych pod aktywizacje gospodarczą.

Również ponad 2 mln zł dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej na odcinku w m. Śliwno. Przebudowa drogi ułatwi mieszkańcom Śliwna bezpieczny dojazd do zakładów pracy, szkół a także urzędów, instytucji społecznych i kulturalnych mających siedzibę w Dusznikach i Nowym Tomyślu oraz Kuślinie.


.....

27 stycznia 1945 roku, to data już bardzo odległa i jest coraz mniej wśród nas świadków tamtych wydarzeń. Odchodzą i niedługo pozostaną nam tylko pomniki i zapisy historii. Już po raz 76 obchodzimy  rocznicę wyzwolenia naszego miasta i odzyskania wolności spod okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej.


W 76. rocznicę wyzwolnia naszego miasta publikuję niezwykłą opowieść płk Zenona Klemenczaka o Szamotułach, która ukazała się w Gazecie Moje Miasto wychodząca w Słupsku i Internecie - autorstwa Andrzeja Obecnego.
Zenon Klemenczak, urodził
się 7 września 1930 roku w Szamotułach przy ulicy Szerokiej 4 w rodzinie czeladnika masarniczego Ignacego Klemenczaka i jego żony Marianny z domu Pospiesznej.


.....

Z ARCHIWUM. W dniu, 11 listopada 2018, w Bazylice Kolegiackiej o godz. 12.00, mieszkańcy Szamotuł świętowali niezwykły Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Wideorelacje:
1. Uroczysta Msza Św. za Ojczyznę w 100-lecie
    odzyskania przez Polskę Niepodległości.
2. Oficjalne obchody 100-lecia Niepodległości.
3. Piknik historyczny w 100-rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
4. Muzyczna Gala Niepodległości w 100-rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
    Zachęcam do obejrzenia filmów!

.....

Siatkarze UKS Szamotulanin Wicemistrzami Polski Kadetów w sezonie 2019/20.
Mecz UKS SZAMOTULANIN - JASTRZĘBSKI WĘGIEL. Ceremonia dekoracji drużyn oraz zakończenia Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Szamotuły 2020, wywiady.
.....

Dnia 6 sierpnia odbyło się spotkanie radnych z Burmistrzem Dariuszem Wachowiakiem w sprawie rewitalizacji szamotulskiego Rynku. Pan Wachowiak zajmuje się tym od bodajże 5 lat i był dobrym referentem przebiegu wydarzeń.


Fakty są takie, że Urząd PRZE do realizacji tej inwestycji, na zasadzie partnerstwa ze wspólnotą mieszkaniową Rynek 17 i stowarzyszeniem Szamotulski Rynek. Całkowity kosztorys (wg cen z 2017 r) wynosi 14 mln 585 tyś .zł, a uzyskane dofinansowanie zewnętrzne wynosi 85% kwoty kosztorysu, tj. 12 mln 400 tyś. zł. Na zadanie składa się remont kamienicy Rynek 17, "miasteczko rowerowe"...

.....

SZAMOTUŁY. W 76- rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przypominam wspomnienia ks. por. Bogdana Kończaka, ps. „Kodan” – powstańca, odznaczonego m.in. Krzyżem Armii Krajowej i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, obecnie  emerytowanego proboszcza parafii pw. Świętego Krzyża w Szamotułach.

Powstanie Warszawskie było wymierzone militarnie przeciw Niemcom. Godzina "W" była początkiem powstania, największego niepodległościowego zrywu Armii Krajowej i największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie.
1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17 wybuchło powstanie, dzisiaj o tej samej godzinie zawyją syreny.

.....

Zawodniczki UKS Szamotulanin, które przed kilku dniami wywalczyły awans do siatkarskiej II ligi kobiet spotkały się w hali „Wacław” ze starostą Beatą Hanyżak i burmistrzem Włodzimierzem Kaczmarkiem.

.....

Wspaniała historia pisze się na 25 lecie klubu Szamotulanina zostajemy Mistrzem 3 ligi kobiet w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej i jednocześnie uzyskujemy awans do 2 ligi kobiet rozgrywek centralnych.


.....

Ograniczenia z jakimi obecnie boryka się całe społeczeństwo są szczególnie dotkliwe dla dzieci. Zamknięte szkoły przeszły na tryb pracy zdalnej. Niestety dostęp do komputerów nie jest powszechny i wciąż zdarzają się domy, w których brakuje takiego sprzętu lub też – w przypadku rodzin wielodzietnych – jest go za mało.

Fundacja Amicis, wspierana przez Grupę Amica, postanowiła wspomóc w tym zakresie szkoły oraz uczniów z Wronek i okolic.
- Fundacja na co dzień pomaga szkołom oraz organizacjom zrzeszającym młodzież i rozwijającym ich talenty.

.....

Bardzo dziękuję za stosowanie zasad bezpieczeństwa, wprowadzonych w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-COV-2. Dziękuję za Państwa odpowiedzialną, pełną empatii i zrozumienia postawę. Niestety zagrożenie rozprzestrzeniania się SARS-COV-2...

.....

Strona 1 z 26 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Odwiedziny: 1 703 654  ,