Siatkarze UKS Szamotulanin Wicemistrzami Polski Kadetów w sezonie 2019/20.
Mecz UKS SZAMOTULANIN - JASTRZĘBSKI WĘGIEL. Ceremonia dekoracji drużyn oraz zakończenia Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Szamotuły 2020, wywiady.
.....

Dnia 6 sierpnia odbyło się spotkanie radnych z Burmistrzem Dariuszem Wachowiakiem w sprawie rewitalizacji szamotulskiego Rynku. Pan Wachowiak zajmuje się tym od bodajże 5 lat i był dobrym referentem przebiegu wydarzeń.


Fakty są takie, że Urząd PRZE do realizacji tej inwestycji, na zasadzie partnerstwa ze wspólnotą mieszkaniową Rynek 17 i stowarzyszeniem Szamotulski Rynek. Całkowity kosztorys (wg cen z 2017 r) wynosi 14 mln 585 tyś .zł, a uzyskane dofinansowanie zewnętrzne wynosi 85% kwoty kosztorysu, tj. 12 mln 400 tyś. zł. Na zadanie składa się remont kamienicy Rynek 17, "miasteczko rowerowe"...

.....

SZAMOTUŁY. W 76- rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przypominam wspomnienia ks. por. Bogdana Kończaka, ps. „Kodan” – powstańca, odznaczonego m.in. Krzyżem Armii Krajowej i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, obecnie  emerytowanego proboszcza parafii pw. Świętego Krzyża w Szamotułach.

Powstanie Warszawskie było wymierzone militarnie przeciw Niemcom. Godzina "W" była początkiem powstania, największego niepodległościowego zrywu Armii Krajowej i największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie.
1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17 wybuchło powstanie, dzisiaj o tej samej godzinie zawyją syreny.

.....

Zawodniczki UKS Szamotulanin, które przed kilku dniami wywalczyły awans do siatkarskiej II ligi kobiet spotkały się w hali „Wacław” ze starostą Beatą Hanyżak i burmistrzem Włodzimierzem Kaczmarkiem.

.....

Wspaniała historia pisze się na 25 lecie klubu Szamotulanina zostajemy Mistrzem 3 ligi kobiet w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej i jednocześnie uzyskujemy awans do 2 ligi kobiet rozgrywek centralnych.


.....

Ograniczenia z jakimi obecnie boryka się całe społeczeństwo są szczególnie dotkliwe dla dzieci. Zamknięte szkoły przeszły na tryb pracy zdalnej. Niestety dostęp do komputerów nie jest powszechny i wciąż zdarzają się domy, w których brakuje takiego sprzętu lub też – w przypadku rodzin wielodzietnych – jest go za mało.

Fundacja Amicis, wspierana przez Grupę Amica, postanowiła wspomóc w tym zakresie szkoły oraz uczniów z Wronek i okolic.
- Fundacja na co dzień pomaga szkołom oraz organizacjom zrzeszającym młodzież i rozwijającym ich talenty.

.....

Bardzo dziękuję za stosowanie zasad bezpieczeństwa, wprowadzonych w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-COV-2. Dziękuję za Państwa odpowiedzialną, pełną empatii i zrozumienia postawę. Niestety zagrożenie rozprzestrzeniania się SARS-COV-2...

.....

40 tysięcy złotych na rzecz Szpitala Powiatowego w Szamotułach. 15 pralek, 13 suszarek, 9 chłodziarek, 4 zamrażarki, 2 kuchenki mikrofalowe, dziesiątki sztuk małego AGD oraz inne wsparcie rzeczowe dla szpitali z całej Polski. To wsparcie, jakiego Grupa Amica udzieliła do dzisiaj placówkom medycznym z Wielkopolski i całego kraju ramach walki z koronawirusem.

Wydarzenia z ostatnich miesięcy postawiły wszystkich w trudnej sytuacji, dlatego tak ważne jest, aby wspierać się wzajemnie podczas przeciwdziałania i zwalczania epidemii. Amica postanowiła pomóc tym, którzy zdrowie innych przekładają nad swoje, i przekazała potrzebującym placówkom medycznym wsparcie, które ułatwi walkę z chorobą...

.....

Przypada dziś 15. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Papież Polak, człowiek wielkiego zaufania Panu Bogu i Maryi. To patron na trudne czasy. Teraz, kiedy cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, modlitwa do św. Jana Pawła II może być dla nas wielką pomocą.

Św. Jan Paweł II – Papież, który wielkimi literami zapisał się nie tylko na kartach historii, ale i w sercach wielu ludzi. Papież Polak to patron szczególnie na dzisiejsze czasy, kiedy świat zmaga się z pandemią – mówi o. Tarsycjusz Bukowski, rzecznik Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

.....

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie.

Zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych ARiMR tzn.:
- ograniczona zostaje możliwość osobistego załatwiania spraw w biurach powiatowych, oddziałach regionalnych oraz centrali ARiMR - jednostki te pracują bez kontaktu z interesantami;

.....

Strona 1 z 26 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Odwiedziny: 1 598 402  ,