Wczoraj, 18 lutego 2020 r. w szpitalu powiatowym w Szamotułach Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk oraz Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oficjalnie przekazali Pacjentom nowy tomograf komputerowy. W uroczystości wzięli udział także posłowie i senator RP a także wiceminister Spraw Zagranicznych RP Szymon Szynkowski vel Sęk.

Pacjenci i lekarze - korzystają z urządzenia już od połowy stycznia. 64-rzędowy tomograf komputerowy zastąpił dotychczas wykorzystywany 4-rzędowy aparat, co zapewnia aż 16-krotnie dokładniejszą diagnostykę. Urządzenie przekazane szamotulskiemu szpitalowi jest jednym z najnowocześniejszych w Wielkopolsce, zwiększa bezpieczeństwo Pacjentów.

.....

27 stycznia 1945 roku, to data już bardzo odległa i jest coraz mniej wśród nas świadków tamtych wydarzeń. Odchodzą i niedługo pozostaną nam tylko pomniki i zapisy historii. Już po raz 75 obchodzimy  rocznicę wyzwolenia naszego miasta i odzyskania wolności spod okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej.


W 75. rocznicę wyzwolnia naszego miasta publikuję niezwykłą opowieść płk Zenona Klemenczaka o Szamotułach, która ukazała się w Gazecie Moje Miasto wychodząca w Słupsku i Internecie - autorstwa Andrzeja Obecnego.
Zenon Klemenczak, urodził
się 7 września 1930 roku w Szamotułach przy ulicy Szerokiej 4 w rodzinie czeladnika masarniczego Ignacego Klemenczaka i jego żony Marianny z domu Pospiesznej.


.....

SZAMOTUŁY. W niedzielę, 29 grudnia, w Szamotulskiej Bazylice Kolegiackiej odbył się wspaniały koncert, w którym wystąpili artyści z Zespołu Folklorystycznego "Szamotuły", działającego przy Szamotulskim Ośrodku Kultury. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem i spotkał się z dużym aplauzem.

Podczas koncertu miało miejsce uroczyste nadanie Godności Lidera Pracy Organicznej oraz wręczenie Statuetki Honorowego Hipolita dla Macieja Sierpińskiego, kierownika Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”.
 

.....

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy nasze najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym Rodakom w kraju i za granicą.
 
Życzymy Państwu zdrowia, spokoju i radości oraz wielu wspaniałych chwil spędzonych w gronie rodziny i bliskich. Niech wigilijny stół jednoczy nas i łączy, a wspólne śpiewanie kolęd przypomina nam o naszych pięknych polskich tradycjach.
 
Niech w tym szczególnym czasie nikt nie będzie samotny i smutny. Bo przecież Święta to czas uśmiechu i bycia razem. Pamiętajmy w te Święta o potrzebujących. Okażmy serdeczność i dobroć wszystkim, którzy być może na co dzień jej nie doświadczają.

Niech okres Bożego Narodzenia będzie dla Państwa czasem naprawdę niezwykłym. Wszystkim Państwu raz jeszcze życzymy radosnego i pogodnego świętowania. Wesołych Świąt!.....

W czwartek (18.12.2019) w Zespole Szkół nr 3, odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne zawodników, zawodniczek, rodziców, sympatyków, działaczy i trenerów UKS SZAMOTULANIN Szamotuły.


Spotkanie było okazją do podsumowania roku 2019, który dla klubu był najlepszych w 24-letniej historii. Podczas spotkania Prezes Klubu Pan Wiesław Małyszka przypomniał wszystkie osiągnięte wyniki, podziękował władzom samorządowym, sponsorom oraz działaczom za umożliwienie warunków do treningu dla naszych podopiecznych. Podczas spotkania złożono sobie życzenia, przedstawiono plany na rok 2020.

.....

Ponad dwa miliony Polaków ma już e-dowód.
A Ty kiedy złożysz wniosek o swój?


We wtorek 19 listopada ktoś w Polsce odebrał dwumilionowy e-dowód. Czy wiesz, że są takie gminy, w których wszyscy pełnoletni mieszkańcy - odbierając nowy dokument - aktywowali jego warstwę elektroniczną?
E-dowód to dowód osobisty z warstwą elektroniczną. Taki dokument odbierają wszyscy, którzy wniosek o dowód osobisty złożyli 4 marca tego roku i później. Zasadnicza różnica między nowym dowodem a starym jest taka, że e-dowód to także nośnik naszej identyfikacji elektronicznej.

.....

Ks. Mariusz Marciniak, proboszcz Bazyliki Kolegiackiej, zaprasza na mszę św. w intencji Ojczyzny.


Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 10.30.

WYJĄTKOWA WIECZORNICA – RAZ NA STO LAT!
W przeddzień święta setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę parafialny oddział Akcji Katolickiej przy Bazylice Kolegiackiej w Szamotułach zorganizował w sobotę 10 listopada  wieczornicę patriotyczną.

Relację ze spotkania przygotowali: Maciej Lesicki i Ryszard Kurczewski.


.....

Tak jak obiecałem, udostępniam film z części oficjalnej uroczystości!


Jubileusz 100 – lecia powstania Gimnazjum i Liceum  im. ks. Piotra Skargi już za nami.
Dnia 21 września br. miały miejsce główne uroczystości jubileuszowe, przebiegały według ramowego programu. Rozpoczęto mszą św. w kościele pw. św. Krzyża w Szamotułach, po wspólnym nabożeństwie absolwenci, zaproszeni goście, sympatycy szkoły jubilatki przemaszerowali w korowodzie do Hali „Szamotulanka”, która tego dnia wypełniła się wzruszeniami, wspomnieniami i ogromnymi emocjami towarzyszącymi spotkaniom po latach.

.....

41 lat temu, 16 października 1978 roku, o godzinie 18.18 znad Kaplicy Sykstyńskiej na placu św. Piotra w Rzymie uniósł się biały dym. Był to znak, że kardynałowie zgromadzeni na konklawe wybrali następcę św. Piotra. Okazał się nim ksiądz kardynał Karol Wojtyła z Polski.


Nowy papież, 264. w historii Kościoła, przyjął imię Jan Paweł II. Był pierwszym od ponad 450 lat papieżem niepochodzącym z Włoch, a także najmłodszym od półtora wieku. Miał 58 lat. Został wybrany w ósmym głosowaniu, większością 99 głosów, spośród 111 uczestników konklawe.

.....

Drużyna Dresdner S.C. po raz trzeci z rzędu zwyciężyła w turnieju Amica Cup.


Zawody organizowane z udziałem największego polskiego producenta AGD jako sponsorem tytularnym to największe doroczne wydarzenie sportowe w powiecie szamotulskim. W kolejnej ich edycji, w dniach od 20 do22 września w Hali „Wacław” w Szamotułach, w szranki stanęły drużyny siatkarek, które zajęły w poprzednim sezonie miejsca na podium w najwyższych klasach rozgrywkowych Polski i Niemiec. Amica zaakcentowała swoje przywiązanie do tej dyscypliny sportu także meczem reprezentacji Fabryki Kuchni we Wronkach z drużyną „Złotek” – Mistrzyń Europy z pamiętnej drużyny trenera Andrzeja Niemczyka.

.....

Strona 1 z 25 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Odwiedziny: 1 423 652  ,