Rekordowa 5. Szamotulska Nocna Piątka im. Bohdana Zielińskiego [WIDEO]

2024-06-10

Piąta edycja Szamotulskiej Nocnej Piątki organizowana przez Szamotulskie Stowarzyszenie Sportowe, której sponsorem generalnym jest Bank Spółdzielczy Dusznik stała pod znakiem rekordów frekwencji! W biegach Smyki na Piątkę wystartowało ponad 154 uczestników, natomiast w biegu nocnym 495!

Piękna pogoda, fantastyczna atmosfera, nasz szamotulski haft w tle i długi piękny sportowy dzień, tak można by podsumować Szamotulską Nocną Piątkę i biegi naszych Smyków, ale to byłoby zbyt mało. Już po raz drugi mieliśmy przyjemność zorganizować biegi dla dzieci, w których frekwencja wyniosła ponad 154 uczestników. W trzech kategoriach wiekowych rywalizacja była bardzo zacięta, zgodnie z naszym pomysłem, najlepsi nie są nagradzani, a na wszystkich uczestników na mecie czekają medale i słodki poczęstunek. Pomimo kilku drobnych upadków, wszyscy szczęśliwie zameldowali się na mecie.

Kulminacja emocji przypadła na godzinę 21:55, kiedy wystartować miała już po raz piąty Szamotulska Nocna Piątka! Bieg otworzyli dyrektor Bartosz Węglewski oraz Michał Zieliński syn patrona naszego biegu, a sygnał do startu dała Pani Janina Zielińska. Już chwilę po starcie wiadomo było, że jest to największa ilość biegaczy w historii biegu! W trakcie jego trwania z nieba niespodziewanie pojawił się deszcz, ale nie przeszkodziło to w zwycięstwie po raz drugi w Szamotułach Błażejowi Wytwerowi z Poznania z czasem 15:36, drugi ze stratą 10 sekund zameldował się Marek Wiła z Jarocina, a trzeci ze stratą 42 sekund Grzegorz Sarbaka z Międzychodu. Wśród Pań zwyciężyła Hanna Jaraszkiewicz z Poznania z czasem 18:27, drugie miejsce zajęła Marianna Sztor z Poznania z czasem 18:36, a trzecie Anna Tkaczyk-Całka z Poznania z czasem 19:28.

Dokoracje przeprowadzali Bartosz Węglewski, Janina i Michał Zielińscy, wiceprezes BS Duszniki Mariusz Skórnicki, prezes LGD Dolina Samy Karolina Miarka oraz Rafał Krzykała prezes Centrum Sportu Szamotuły, powiat podczas wręczania medali reprezentowali Michał Karwacki i Karol Bartkowiak.W czasie trwania biegu można było odwiedzić stoisko KGW Brodziszewo oraz stoisko poświęcone haftowi szamotulskiemu i jego historii. Bardzo dziękujemy za wasze wsparcie oraz gratulujemy Milenie Rzepeckiej-Kolat, dzięki której połączyliśmy sport z tradycją i kulturą.

W biegu prowadzone były jeszcze dwie klasyfikację. Najszybszą Szamotulanką została Jagna Proch, a najszybszym Szamotulaninem Dawid Farbiszewski. Specjalną klasyfikację z atrakcyjną nagrodą – zaproszenia do Olandii ufundowała Lokalna Grupa Działania Dolina Samy na czele z Panią Prezes Karoliną Miarką, która trafiła do Izabeli Rutkowskiej i Michała Trąbczyńskiego. Specjalne nagrody od dealera KIA Delik – auto na weekend otrzymały Magdalena Proch i Maria Król, które zajęły ostatnie dwa miejsca, tradycyjnie przypadły im także żółwiki od Studio Adver z Szamotuł. Już wkrótce mamy dla Was jeszcze jedną ciekawą niespodziankę, którą ufundowała Klima Perfect Serwis.

Należy również wspomnieć o sytuacji jaka miała miejsce na mecie. Jeden z uczestników zasłabł i konieczne było przeprowadzenie reanimacji. W skutek natychmiastowo podjętych działań lekarzy i ratowników Szpitala Powiatowego, który zabezpieczał bieg wraz ze wsparciem strażaków OSP oraz policji biegaczowi przywrócono funkcje życiowe i przytomnego przetransportowano do szpitala.
Z otrzymanych informacji wynika, że jego życiu obecnie nie zagraża niebezpieczeństwo. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Jednocześnie składamy wyrazy uznania i podziękowania dla naszych służb, które nie pierwszy raz już udowodniły swój profesjonalizm i fachowość w ratowaniu ludzkiego życia. Dziękuje to za mało by wyrazić naszą wdzięczność za Wasze działania! Składamy podziękowania dla służb zabezpieczających, wolontariuszy z Liceum w Szamotułach na czele z Dominiką Olejnicką i Romanem Wiśniewskim, wszystkim sponsorom i partnerom, pracownikom Centrum Sportu Szamotuły, naszemu spikerowi Jarosławowi Muczkowi, Wam drodzy biegacze i niesamowici kibice oraz wszystkim, których nie sposób wymienić.
 

Odwiedziny: 2 062 265  ,