Premier Mateusz Morawiecki: Fundusz Dróg Samorządowych to nowoczesna i bezpieczna infrastruktura drogowa

2019-05-07

Polska potrzebuje dobrych połączeń komunikacyjnych, przede wszystkim dróg powiatowych i gminnych – powiedział szef rządu podczas spotkania z wojewodami w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych.

FDS  to wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego, które ma na celu m.in. budowę nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Dzięki niemu rząd dofinansuje modernizację i budowę dróg lokalnych. Tylko w 2019 r. przeznaczy na ten cel około 6 miliardów złotych.
 
Premier podkreślił, że dobrze utrzymana infrastruktura przełoży się na szybki i zrównoważony rozwój gospodarczy kraju. Jak dodał, rozbudowę dróg samorządowych rząd będzie realizować we współpracy z samorządami, a środki Funduszu pochodzą ze środków państwowych.

Wskazał również wpływ rozbudowy dróg samorządowych na bezpieczeństwo, wygodę oraz jakość codziennego życia mieszkańców: lepsze drogi to większe szanse na inwestycje i nowe miejsca pracy, podróże pomiędzy mniejszymi miejscowościami będą łatwiejsze i bezpieczniejsze a ich mieszkańcy zyskają nowe szanse. Jak dodał To drogi, które przemierzają codziennie Polacy. Dlatego zależy nam na tym, by wygoda i bezpieczeństwo były zapewnione.

Fundusz Dróg Samorządowych to największe w historii wsparcie rządowe na modernizację i budowę dróg lokalnych – podsumował premier Mateusz Morawiecki.
 

Odwiedziny: 1 504 116  ,