SZAMOTUŁY. 18 czerwca Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak odwiedził powiat szamotulski, by podsumować rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 185 oraz inne prowadzone przez Samorząd Województwa inwestycje.


W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Szamotułach uczestniczyli m.in. posłowie Małgorzata Maria Janyska, Krzysztof Paszyk, Zbigniew Ajchler, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Mirosława Rutkowska-Krupka, Radny Województwa Jerzy Kado oraz lokalni samorządowcy – Starosta Szamotulski, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Wójt...

.....

W minioną niedzielę w hali „Wacław” odbył  się Koncert Noworoczny, na który mieszkańców Szamotuł, gminy i powiatu zaprosili burmistrz Włodzimierz Kaczmarek i starosta Józef Kwaśniewicz.


Koncert tradycyjnie poprzedziła uroczystość wręczania wyróżnienia, statuetki „Wieża 2016” za wyjątkowe osiągnięcia i rozsławianie naszego regionu wyjątkowym osobom. W tym roku statuetkę otrzymała siostra Janina Kierstan, obecnie Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek.

.....

SZAMOTUŁY. Pokaz musztry paradnej Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej ”Grandioso” w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata Orkiestr 2015.....

W sobotę, 27 czerwca Park Zamkowy stał się wielkim placem zabaw dla dzieci i rodziców.


Tego dnia wszystkim przybyłym gościom na piknik zaoferowano świat Baśniowych Szamotuł, m.in. autorskie bajki o naszym mieście stworzone przez dzieci i rodziców. W programie organizatorzy przewidzieli dużo nieodpłatnych atrakcji: koncert Majki Jeżowskiej, malowanie twarzy, pokazy udzielania pomocy czy balony i zamki dmuchane. Przed publicznością wystąpiła też Ania Broda śpiewająca baśniowe piosenki.

.....

14 czerwca Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Szamotułach obchodziło jubileusz 20-lecia reaktywacji  oraz 85. rocznicę powstania Okręgowego Szamotulskiego Zjednoczenia Bractw Strzeleckich R.P.


Impreza rozpoczęła się uroczystą  mszą św. w Bazylice kolegiackiej z udziałem delegacji zagranicznych i delegacji bractw kurkowych. Następnie uczestnicy jubileuszu w asyście orkiestry przeszli na Rynek gdzie odbyły się dalsze uroczystości, wręczanie medali i odznaczeń.
 

.....

SZAMOTUŁY. W piątek 17 kwietnia odbył się przełożony z 8 marca koncert akustyczny Meli Koteluk. Kino Halszka wypełniło się było po brzegi, bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki!


Mela Koteluk to wokalistka  o ciepłej barwie głosu i autorka tekstów. Doświadczenie na scenie zawdzięcza między innymi występom z Gabrielą Kulką i legendarną grupą Scorpions. Mela to  artystka, która przywiązuje dużą wagę do strony wizualnej swojej twórczości .

Organizatorem był Szamotulski Ośrodek Kultury.

.....

Po raz  XIV Stoły Wielkanocne  zagościły w hali Wacław.


Dzisiaj mieszkańcy Szamotuł  w hali Wacław mogli podziwiać pięknie udekorowane stoły wielkanocne, uginające się  pod ciężarem  przepysznych potraw świątecznych. Stoły wielkanocne zostały przygotowane przez kilkanaście wsi z gminy Szamotuły i dwie szkoły.

Imprezie towarzyszyły: wystawa rękodzieła, ozdób wielkanocnych, występy Zespołu Folklorystycznego ”Szamotuły”  i Kramskiej  Kapeli Podwórkowej.
.....

SZAMOTUŁY. Kampania wyborcza nabiera tempa przed wyborami prezydenta RP. Prezydent Bronisław Komorowski   w sobotę 14 marca gościł w Wielkopolsce.


Wczoraj przy  Muzeum - Zamek Górków swoją kampanię prowadził urzędujący prezydent, a zarazem kandydat na drugą kadencję - Bronisław Komorowski. Spotkał się z mieszkańcami Szamotuł.
Zobacz relację z wiecu  zorganizowanego przez Szamotulski Społeczny Komitet Poparcia Bronisława Komorowskiego z mieszkańcami powiatu.

.....

W Szamotułach obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


1 marca w kościele św. Krzyża odprawiono uroczystą mszę świętą z udziałem przedstawicieli władz samorządowych miasta: Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza, wiceburmistrza Wojciecha Rabskiego oraz przewodniczącej Rady Powiatu Marii Przybylskiej, posła  Maksa Kraczkowskiego, kombatantów, harcerzy i  pocztów sztandarowych. Po mszy  złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem por. Maksymiliana Ciężkiego.

.....

Wczoraj w kinie „Halszka” wystąpiła Renata Niedbał– Witta z zespołem. Piosenkarka występuje pod pseudonimem artystycznym Mona Lisa.


Koncert śląskich szlagierów spotkał się z dużym zainteresowaniem, w większości osób starszych. W repertuarze piosenkarki znalazły się: "Maria Teresa", "Miłość nie jest na jedną noc" , "Dwa serca" , "Słoneczna Jamajka" i wiele innych  przebojów. Jej krystaliczna barwa głosu i niepowtarzalna czystość dźwięku urzekły słuchaczy. Koncert Mona Lisy przypominał show, na który składały się kolorowe stroje i ciekawa choreografia. Artystce towarzyszyła para taneczna: Aneta i Łukasz Minorczyk oraz  Stanisław Witta.

.....

Strona 1 z 7 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Odwiedziny: 1 176 251  ,