Uroczyste otwarcie nowego budynku szamotulskiej „Trójki” [WIDEO]

2019-03-01

Dzisiaj (01.03.2019r.), oficjalnie oddano do użytku nową część placówki. Od poniedziałku, w nowych salach, wiedzę zdobywać będą najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach.

Czekały dzieci, czekali rodzice i czekali samorządowcy. Prace, szczególnie tak  skomplikowane, potrwać muszą. Przecież budowa i wyposażenie nowego skrzydła szkoły do zadań łatwych nie należy. Było wzruszenie, zadowolenie , szczęście dzieci i oddech ulgi dorosłych. Przy realizacji  takich inwestycji często nie wszystko wychodzi idealnie. W „Trójce” było inaczej -  udało się perfekcyjnie!
O swoich wcześniejszych niepokojach i obawach mówił dyrektor szkoły Tomasz Runowski, mówił też  o pomocy i wsparciu samorządu.

Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek dziękował za zaangażowanie radnym gminnym i Radzie Rodziców i firmie „Ciepłownik”  za wspaniałą pracę.  Również tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak przyjaznego dla dzieci i nowoczesnego  pawilonu edukacyjnego.  Była też wstęga – tym razem nie przecinali jej oficjalni goście. Zrobiły to, z niemałym wzruszeniem,  same dzieci! Uczniowie otrzymali  jeszcze jeden prezent - to „magiczny zegar”, którego niebywałe właściwości ucieszyć  mogą  dzieci  w każdej szkole. Podobno  –  jak twierdzi dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Zygmunt Sługocki, który obdarował nim dzieci  – przyspiesza w czasie trwania lekcji a zwalnia w czasie … przerw!

Były także uczniowskie popisy i wspólne zwiedzanie nowych klas. Szamotuły inwestują w edukację i to inwestują dużo. Wystarczy wspomnieć o tych z ostatnich miesięcy - termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2, budowa nowego skrzydła szkoły w Pamiątkowie, teraz rozbudowa „Trójki”. Co dalej?

Tekst: http://www.szamotuly.pl/pl/aktualnosci/magiczny-zegar.html

 

 

Odwiedziny: 1 281 988  ,