Zrobiliśmy tak jak obiecaliśmy. Grupa Robocza ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w internecie została powołana. Za nami jej pierwsze posiedzenie.


W spotkaniu, które otworzył minister cyfryzacji Marek Zagórski, wzięło udział kilkudziesięcioro ekspertów z instytucji, organizacji i firm zajmujących się nowymi technologiami oraz edukacją i ochroną dzieci.
Jeden cel
- Cel mamy jeden. Ograniczyć zagrożenia, na które narażone są dzieci i młodzież w internecie – powiedział szef MC. - Realizując to zadanie chcemy skorzystać z doświadczenia wszystkich, którym ten temat jest bliski - dodał minister Marek Zagórski.

.....

W związku z prowadzonymi pracami na linii kolejowej E59 Rokietnica - Wronki nastąpi zmiana organizacji ruchu na przejazdach kolejowo-drogowych zgodnie z poniższym harmonogramem:


Przejazd kolejowo-drogowy w km 34+876 w ciągu Alei 1-go Maja/ul. Ostrorogskiej w Szamotułach zostanie zamknięty dnia 24.01.2020 roku, a nie jak zakładano wcześniej – dnia 20.01.2020 r. Tym samym przesunięciu podlega również zakładany termin otwarcia omawianego przejazdu – z dnia 03.02.2020 r. na dzień 10.02.2020 r.

.....

Dziś Dzień Babci. Jutro – Dzień Dziadka. Nie masz pomysłu na prezent? Pomóż im poznać cyfrowy świat. Udowodnij, że to nic trudnego. Załóż babci dowód! ;-)


Tak, tak, wiemy, że nie da się babci założyć dowodu, ale za to możecie jej (i dziadkowi też) ściągnąć na telefon naszą aplikację mObywatel, w której znajdą m.in. mTożsamość i e-recepty.
Nigdy nie jest za późno
Internet ma wiele zalet nie tylko dla młodszych, ale może i przede wszystkim dla starszych.
To zakupy bez konieczności dźwigania ciężkich toreb.To dostęp do filmów z młodości, ale i najnowszych produkcji. To także możliwość kontaktu z najbliższymi...

.....

Koniec z papierowymi receptami. Od dziś przepisując leki pacjentom lekarze wystawiają już tylko e-recepty. Gdzie ich później szukać? Najwygodniej w naszej aplikacji mObywatel.


Czytelność, mniej błędów, większe bezpieczeństwo – tak o e-receptach pisze wprowadzające je Ministerstwo Zdrowia. My dodatkowo zadbaliśmy o wygodę. Wystarczy, że na swoje telefony ściągniecie naszą bezpłatną i w pełni bezpieczną apkę mObywatel.

.....

Celem kampanii informacyjno-edukacyjnej „Piątka za segregację” jest przedstawienie społeczeństwu zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Związana jest z Jednolitym Systemem Segregacji Odpadów (JSSO), a jej adresatami są zarówno samorządy, jak i właściciele gospodarstw domowych. W ramach kampanii prowadzone są również działania edukacyjne skierowane do dzieci.

Tematyka kampanii  „Piątka za segregację” dotyczy każdego z nas, dlatego jej założeniem było dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców. Specjalnie na potrzeby kampanii zostały przygotowane spoty telewizyjne, które mają w przystępny i ciekawy sposób...

.....

Ponad 1200 paczek żywnościowych dla ubogich rodzin, prezentów gwiazdkowych dla dzieci oraz spersonalizowanych paczek życzeń przygotowała Fundacja „Amicis” wspierana przez Grupę Amica. W świątecznej akcji uczestniczą wolontariusze, wśród których są pracownicy Grupy, a także  KKS Lech, oraz strażacy z działającej przy fabryce we Wronkach OSP Amica. Tegoroczna edycja minęła pod hasłem „Dar serca od Amicis”, a podjęte działania pozwoliły na obdarowanie wielu rodzin potrzebujących pomocy. Nie zapomniano też o pacjentkach oddziałów onkologicznych w poznańskich szpitalach, dla których również przygotowano drobne upominki.

.....

Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi przyznał laboratorium SP ZOZ w Szamotułach świadectwo świadczące o wysokim standardzie przeprowadzanych w 2019 roku badań. Pracownia we wszystkich 20 kategoriach uzyskała ocenę bardzo dobrą.


Świadectwo przyznaje się placówkom spełniającym kryteria jakościowe w cyklu rocznym, który obejmuje cztery edycje i uzyskały wyłącznie oceny bardzo dobre lub dobre w proporcji określonej w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia (z dnia 15 grudnia 2017r. – Dz.U. z 2017 poz. 2394).

.....

Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły informuje, iż z dniem 1.01.2020 r. wprowadzony zostanie zakaz wjazdu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15 ton na łączniku tj. odcinku drogi wewnętrznej łączącej ulicę Wolska Polskiego (droga wojewódzka nr 187) z ulicą Bolesława Chrobrego (droga wojewódzka nr 184) w Szamotułach.

Wprowadzone ograniczenie tonażu dla pojazdów ciężarowych na wyznaczonym odcinku spowodowane jest znacznymi odkształceniami nawierzchni asfaltowej oraz przebiegiem sieci gazowej g 280 przy krawędzi jezdni od strony zbiornika wodnego.

.....

Grupa Amica rusza z czwartą edycją konkursu „Inwestujemy lokalnie!”, w ramach którego finansuje inicjatywy na terenie powiatu szamotulskiego. Na granty mogą liczyć te projekty, które doceniają różnorodność, łączą pokolenia oraz są skierowane do różnych grup społecznych, szczególnie tych, które zagrożone są wykluczeniem.

Grupa Amica docenia lokalnych społeczników, którzy chcą mieć realny i pozytywny wpływ na najbliższe otoczenie. Wiele ich pomysłów trafia do szuflady, bo brakuje im środków na realizację. Dlatego firma w przyszłym roku kolejny raz dofinansuje wybrane projekty.

.....

Na sesji Rady Miasta i Gminy Szamotuły w dniu 5 listopada 2019 r. przedstawione zostały nieprawdziwe informacje dotyczące wiaduktów drogowych w naszym mieście. Informacje zostały następnie powtórzone przez lokalne gazety, wprowadzając w błąd naszych mieszkańców co do stanu faktycznego. Aby wyjaśnić, w którym miejscu znajdujemy się w naszych staraniach o wiadukty przez linię kolejową, trzeba na początku przywołać kilka faktów z przeszłości. O potrzebie takich rozwiązań w Szamotułach mówiono już pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku. Władzom PRLu zamarzyła się elektrownia atomowa w Klempiczu.

.....

Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 > >>
Odwiedziny: 1 405 363  ,