Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu informuje, iż w związku z upływającym 31 maja br. terminem składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za pomocą aplikacji eWniosekPlus, w dniach od 20 maja do 31 maja 2019 roku biura powiatowe wielkopolskiej ARiMR będą czynne w godzinach od 7:30 do 18:00.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z obsługą aplikacji rolnicy mogą zgłaszać się do lokalnych biur ARiMR i skorzystać z przygotowanej pomocy technicznej. Wydłużone godziny pracy wielkopolskiej Agencji to także dodatkowa okazja dla kół gospodyń wiejskich do składania wniosków o pomoc na 2019 r.

.....

Polska potrzebuje dobrych połączeń komunikacyjnych, przede wszystkim dróg powiatowych i gminnych – powiedział szef rządu podczas spotkania z wojewodami w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych.


FDS  to wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego, które ma na celu m.in. budowę nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Dzięki niemu rząd dofinansuje modernizację i budowę dróg lokalnych. Tylko w 2019 r. przeznaczy na ten cel około 6 miliardów złotych. Premier podkreślił, że dobrze utrzymana infrastruktura przełoży się na szybki i zrównoważony rozwój gospodarczy kraju.

.....

Od 31 maja do 29 czerwca 2019 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski dla rolników chcących skorzystać z pomocy finansowej w ramach programu „Restrukturyzacji małych gospodarstw”. 


We wtorek 30 kwietnia Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosi  nabór wniosków na to działanie finansowane z PROW 2014-2020.  

Formularz wniosku o przyznanie pomocy oraz formularze załączników wraz z instrukcjami ich wypełniania będą dostępne na stronie internetowej Agencji a  www.arimr.gov.pl...

.....

Adam Bodnar ponownie napisał do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o negatywnych skutkach wydawania prasy przez władze samorządowe. Wcześniej RPO pisał o tym do wicepremiera, ministra Piotra Glińskiego w lipcu i listopadzie 2016 r. oraz w lutym i wrześniu 2017 r.

 

 •  
 • Władze samorządu terytorialnego nie powinny wydawać prasy, ale jedynie biuletyny z obiektywnymi informacjami i komunikatami urzędowymi – uważa Rzecznik Praw Obywatelskich...

 • .....

  Drodzy Szamotulanie! Tym razem inaczej - zapraszam Was na spotkanie /debatę z radnymi, szczególnie tymi, którzy pierwszy raz są w radzie. Mam nadzieję, że podzielimy się wrażeniami z pierwszych kroków w radzie miasta. Debatę poprowadzą dziennikarze - Tygodnik Gazeta Szamotulska, tematem głównym, zaproponowanym przez Gazetę będzie szeroko rozumiana komunikacja w Szamotułach. Będą też "wolne głosy i wnioski". Liczę na TWOJĄ obecność!

  Paweł Łączkowski
  Radny Miasta i Gminy Szamotuły

  .....

  30 stycznia minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, w ramach wizyty w północnej Wielkopolsce, odwiedziła fabrykę i centrum logistyczne Grupy Amica, największego polskiego producenta artykułów gospodarstwa domowego, dystrybuowanych na około 60 rynkach zagranicznych.


  We Wronkach, przy swojej siedzibie, firma produkuje sprzęt grzejny. Również tutaj znajduje się jej centrum dystrybucyjne oraz najnowocześniejszy w Polsce w pełni zdigitalizowany magazyn wysokiego składowania, który jest jednocześnie najwyższym tego rodzaju obiektem w Europie.

  .....

  W czwartek 27 września w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 79 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.
  Tradycją jest, że od kilkunastu lat bierze w nich udział młodzież z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – Koło w Szamotułach.


  Tegoroczne uroczystości zaczęły się o godz. 10.00 Mszą Świętą w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry. Stamtąd pochód przeszedł w stronę zbiegu ul. Wieniawskiego i alei Niepodległości, przed pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

  .....

  Na łamach prasy lokalnej od dłuższego czasu dużo uwagi poświęca się problemom Szamotuł związanym z infrastrukturą drogowo – kolejową oraz przestrzenią miejską. Dlatego też z dużą uwagą przeczytałem dwa artykuły zamieszczone w ostatnim wydaniu „Gazety Szamotulskiej” a w wcześniej w „Dniu Szamotulskim”. Ich tytuły „Szamotulskie Jeziórko wstydu”, „Nieznośne przejazdy” i „Tama w stanie agonalnym” mówią same za siebie.
  Poruszane w nich problemy – związane ze stale zamkniętymi przejazdami kolejowymi i brakiem odpowiedniego zainteresowania władz kwestią „Jeziórka” – wzbudzają...

  .....

  Rodzinny Festyn Charytatywny „ZRÓBMY TO RAZEM”.


  Nasz festyn i kiermasz ma swój zasadniczy cel jakim jest popularyzowanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy pod hasłem „Wiedza na wyciagnięcie ręki”. Za zebrane pieniądze wykonamy i wyposażymy „szafy czytelnika”, które dostępne będą na terenie Miasta i Gminy Szamotuły. Nasze działanie wpisuję się w ideę „bibliotek ulicznych”, gdzie każdy będzie mógł mieć bezpłatny i nieograniczony dostęp do książki, czasopism i wydawnictw popularno-naukowych.

  .....

  Jak  informuje Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach, w przyszłym tygodniu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami podczas wizyty w Szamotułach.


  Z upoważnienia Kancelarii Prezydenta RP informuję, iż Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzej Duda w ramach cyklu otwartych spotkań z mieszkańcami naszego kraju,  planuje również pobyt w Szamotułach.
  Spotkanie Pana Prezydenta z mieszkańcami naszego regionu ma się odbyć 16 kwietnia 2018r. ok. godz. 17.00 w Szamotułach na terenie Zamku Górków.

  .....

  Strona 1 z 3 1 2 3 > >>
  Odwiedziny: 1 213 911  ,