W dniu dzisiejszym na zaproszenie Dyrektora WZDW w Poznaniu Pawła Katarzyńskiego Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wraz z Wicestarostą Rafałem Zimny oraz Burmistrzem Szamotuł Włodzimierzem Kaczmarkiem uczestniczyli w roboczym spotkaniu w ważnej dla mieszkańców kwestii – Budowy obwodnicy Szamotuł. WZDW jako przyszły inwestor przedstawił proponowane koncepcje przebiegu obwodnicy Szamotuł. Wschodnia obwodnica – może mieć łącznie około 12 km, natomiast zachodnia obwodnica – około 4,5 km. Obecny etap – to opracowanie koncepcji dla obu zadań a termin wykonania dokumentacji do czerwca (wschodnia część) oraz do listopada (zachodnia część)  2020r.

.....

Ponad 70 proc. szkół zgłosiło się już do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W ponad 8,5 tysiącach placówek gotowe są z kolei instalacje, które umożliwią im korzystanie z darmowego dostępu do szybkiego i bezpiecznego Internetu.


- Widoczny postęp w OSE to efekt tegorocznej intensywnej pracy zespołu koordynującego prace nad tym projektem. Zachęcamy kolejne szkoły do przystąpienia do naszej sieci – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji.


.....

Drodzy Mieszkańcy!
Sytuacja samorządu, w Szamotułach również, nie jest łatwa. Przez kilka tygodni intensywnie pracowaliśmy nad najważniejszym dla mieszkańców rocznym planem finansowym. Kilka dni temu przekazałem Radzie Miasta i Gminy gotowy projekt budżetu...

.....

W plebiscycie „Design dla Konesera” czytelnicy magazynu „Dobre Wnętrze” docenili wyjątkowy styl piekarnika Amica X-Type i przyznali za ten produkt nagrodę w Kategorii „Kuchnia – AGD”. 28 listopada 2019 roku w Hotelu Bellotto w Warszawie, podczas finałowej gali, odebrał ją reprezentujący Grupę Amica Tomasz Pietrzyk. Była to już siódma edycja wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych branżowych imprez.

Na gali podsumowującej plebiscyt „Design dla Konesera” uhonorowano przedstawicieli firm, których produkty znalazły się w gronie zwycięzców i wyróżniają się na tle innych...

.....

3 grudnia 2019 r. rozpocznie się procedura demontażu starego tomografu komputerowego w SP ZOZ w Szamotułach. Pacjenci nie mają się jednak czego obawiać. Na terenie placówki, przy wejściu do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej stanie Mobilny Tomograf, który tymczasowo zastąpi wymieniane urządzenie.


W związku z pojawieniem się mobilnej pracowni, nastąpi zmiana organizacji ruchu na szpitalnych parkingach. Z użytkowania zostanie wyłączona część miejsc postojowych. Utrudniony będzie też przejazd pomiędzy parkingami. Przywrócenie normalnego funkcjonowania jest planowane najpóźniej...

.....

 Michał Żyliński został laureatem  23 Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Ożywiania Słowa  o Laur Rodu Górków.


- W czasach kiedy słowo w przestrzeni publicznej często jest niestety zabijane, nasz turniej ożywiania słowa nabiera szczególnego znaczenia, a jego uczestnicy to bohaterowie tego wieczoru i nocy. Bardzo im dziękuję, że zdecydowali się na swojej artystycznej drodze postawić Szamotuły i przyjechali do nas z całej Polski– mówił podczas inauguracji imprezy Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
W sobotni wieczór 23 listopada, przed prezentacjami konkursowymi, odbył się koncert....

.....

Grupa Amica oraz Fundacja Amicis wspólnie z „Kwiatem Kobiecości” działającym na rzecz walki z rakiem szyjki macicy organizują dzisiaj (w poniedziałek 25 listopada) spotkanie dla kobiet, które ma na celu szerzenie profilaktyki badań cytologicznych oraz zdrowego trybu życia. To już kolejna taka akcja w tym roku, w którą zaangażował się producent sprzętu AGD z Wronek. Na spotkanie zaproszone są panie zatrudnione w Grupie Amica, ale za pośrednictwem naszego portalu wejściówki mogą otrzymać także kobiety spoza firmy.

.....

Wspieramy rozwój zaawansowanych kompetencji cyfrowych, chcemy zadbać o przygotowanie kadr cyfrowej gospodarki. Dlatego z uczelniami z całego kraju tworzymy model systemowego kształcenia najwyższej klasy specjalistów sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i cyberbezpieczeństwa.


Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych (AI Tech) bo tak nazywa się wspomniane przedsięwzięcie, to kolejny krok we wspieraniu rozwoju zaawansowanych kompetencji cyfrowych i przygotowaniu kadr cyfrowej gospodarki. W środę minister cyfryzacji Marek Zagórski podpisał listy intencyjne z przedstawicielami 10 uczelni wchodzących w skład konsorcjum powołanego do stworzenia AI Tech.

.....

14 listopada z inicjatywy Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – koło w Szamotułach, uczniowie szamotulskich szkół podstawowych nr 1 i nr 3 wzięli udział w wyjeździe do poznańskiego Fortu VII. Miesiąc temu obchodziliśmy 80 rocznicę powstania Konzentrationslager Posen – pierwszego obozu powstałego na ziemiach polskich, mieszczącego się w tym forcie. Młodzież miała okazję zwiedzić ekspozycję Muzeum Martyrologii Wielkopolan i wysłuchać przejmujących opowieści przewodnika.
KL Posen to pierwszy w okupowanej przez III Rzeszę w Polsce obóz koncentracyjny, funkcjonujący od 10 października 1939 r. Na terenie obozu śmierć poniosło ok. 20 tysięcy Wielkopolan.

.....

To ważny dzień. Oficjalnie ruszamy z jednym z naszych najważniejszych projektów – programem wsparcia młodych talentów informatycznych. Przeznaczymy na ten cel ponad 82 miliony złotych. Startujemy!


- Potencjał, który tkwi w tysiącach młodych, zdolnych informatyków jest zasobem, który może zadecydować o przewadze konkurencyjnej Polski we współczesnym świecie. Chcemy temu pomóc – powiedział w środę minister cyfryzacji Marek Zagórski......

Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 > >>
Odwiedziny: 1 362 247  ,