Rolnicy dotychczas złożyli niespełna 100 tys. oświadczeń zamiast wniosku przez internet o dopłaty bezpośrednie. W 2018 roku rolnicy złożyli ponad 430 tys. takich oświadczeń. Termin ich składania w tym roku mija w czwartek 14 marca.  – To dosłownie ostatnie dni na złożenie oświadczenia – mówi Paweł Mucha, rzecznik prasowy ARiMR.


Agencja od 15 marca rozpoczyna przyjmowanie wniosków przez internet.
Właścicielom małych gospodarstw, którzy w tym roku chcą ubiegać się o dopłaty bezpośrednie takie same jak w 2018 roku umożliwiono złożenie oświadczenia. Do 7 marca zarejestrowano ich 93 tys. papierowych oświadczeń. Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują je do 14 marca. Najwięcej oświadczeń złożono w województwach lubelskim, mazowieckim i małopolskim. Najmniej w lubuskim, pomorskim i zachodniopomorskim.
.....

Zakończyły się kompleksowe testy bezpieczeństwa procesu personalizacji e-dowodu.

Zakończyły się testy systemów służących do personalizacji nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. To jeden z elementów całościowych testów bezpieczeństwa wprowadzanego od 4 marca e-dowodu, w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
Testy tych komponentów zostały przeprowadzone przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Miały na celu potwierdzenie bezpieczeństwa całego procesu personalizacji (czyli nanoszenia danych przyszłego posiadacza dowodu na blankiety) w tym przede wszystkim wykorzystywanych w nim systemów. Specjaliści od cyberbezpieczeństwa zweryfikowali w ten sposób pracę wykonaną przez programistów. Bezpieczeństwo blankietów e-dowodu zostało potwierdzone już na wcześniejszym etapie prac nad dokumentem.
 

.....

Nie czekaj do 18-tki, wyrób dziecku dowód osobisty już dziś. Na pewno przyda się w trakcie podróży. Druga rada – zrób to przez Internet. Trzecia – sprawdź ważność swoich dokumentów. 


Dzieci do 18. roku życia nie muszą mieć dowodu. Dokument, podobnie jak paszport, przydaje się w trakcie zagranicznych wyjazdów do krajów, które pozwalają przekraczać granicę na podstawie dowodu osobistego. W sumie jest to ponad 40 miejsc na świecie!
Sprawdź, czy do danego kraju możesz wjechać na podstawie dowodu.

.....

Od 15 lutego możesz usiąść wygodnie i sprawdzić swoje zeznanie podatkowe, które wypełnił za Ciebie urząd. Nie musisz szukać ubiegłorocznych PIT-ów, by sprawdzić kwotę przychodu. Pomoże Ci Profil Zaufany.


e-PIT to Twoje zeznanie podatkowe (PIT-37 lub/i PIT-38). W tym roku – po raz pierwszy! – wypełni je za Ciebie i udostępni urząd skarbowy. Nie musisz składać żadnego wniosku w tej sprawie. Od 15 lutego wypełnione zeznanie będzie na Ciebie czekało na stronie www.podatki.gov.pl

.....

Drodzy Szamotulanie! Tym razem inaczej - zapraszam Was na spotkanie /debatę z radnymi, szczególnie tymi, którzy pierwszy raz są w radzie. Mam nadzieję, że podzielimy się wrażeniami z pierwszych kroków w radzie miasta. Debatę poprowadzą dziennikarze - Tygodnik Gazeta Szamotulska, tematem głównym, zaproponowanym przez Gazetę będzie szeroko rozumiana komunikacja w Szamotułach. Będą też "wolne głosy i wnioski". Liczę na TWOJĄ obecność!

Paweł Łączkowski
Radny Miasta i Gminy Szamotuły

.....

W sobotę 9-go lutego w pałacu w Kaźmierzu odbyło się noworoczne spotkanie dla działaczy i sympatyków PiS. Zjechali się oni na zaproszenie pani poseł Marty Kubiak, która była gospodarzem imprezy.


Do Kazmierza zawitali przedstawiciele powiatów: międzychodzkiego, szamotulskiego, obornickiego, wągrowieckiego, złotowskiego, nowotomyskiego, wolsztyńskiego, pilskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Władze okręgowe reprezentował wiceprezes zarządu okręgu Michał Zieliński.

.....

30 stycznia minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, w ramach wizyty w północnej Wielkopolsce, odwiedziła fabrykę i centrum logistyczne Grupy Amica, największego polskiego producenta artykułów gospodarstwa domowego, dystrybuowanych na około 60 rynkach zagranicznych.


We Wronkach, przy swojej siedzibie, firma produkuje sprzęt grzejny. Również tutaj znajduje się jej centrum dystrybucyjne oraz najnowocześniejszy w Polsce w pełni zdigitalizowany magazyn wysokiego składowania, który jest jednocześnie najwyższym tego rodzaju obiektem w Europie.

.....

W czwartek 27 września w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 79 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.
Tradycją jest, że od kilkunastu lat bierze w nich udział młodzież z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – Koło w Szamotułach.


Tegoroczne uroczystości zaczęły się o godz. 10.00 Mszą Świętą w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry. Stamtąd pochód przeszedł w stronę zbiegu ul. Wieniawskiego i alei Niepodległości, przed pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

.....

Na łamach prasy lokalnej od dłuższego czasu dużo uwagi poświęca się problemom Szamotuł związanym z infrastrukturą drogowo – kolejową oraz przestrzenią miejską. Dlatego też z dużą uwagą przeczytałem dwa artykuły zamieszczone w ostatnim wydaniu „Gazety Szamotulskiej” a w wcześniej w „Dniu Szamotulskim”. Ich tytuły „Szamotulskie Jeziórko wstydu”, „Nieznośne przejazdy” i „Tama w stanie agonalnym” mówią same za siebie.
Poruszane w nich problemy – związane ze stale zamkniętymi przejazdami kolejowymi i brakiem odpowiedniego zainteresowania władz kwestią „Jeziórka” – wzbudzają...

.....

Rodzinny Festyn Charytatywny „ZRÓBMY TO RAZEM”.


Nasz festyn i kiermasz ma swój zasadniczy cel jakim jest popularyzowanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy pod hasłem „Wiedza na wyciagnięcie ręki”. Za zebrane pieniądze wykonamy i wyposażymy „szafy czytelnika”, które dostępne będą na terenie Miasta i Gminy Szamotuły. Nasze działanie wpisuję się w ideę „bibliotek ulicznych”, gdzie każdy będzie mógł mieć bezpłatny i nieograniczony dostęp do książki, czasopism i wydawnictw popularno-naukowych.

.....

Strona 1 z 3 1 2 3 > >>
Odwiedziny: 1 176 260  ,