Wszyscy wiedzą, że Polacy najczęściej sprowadzają auta z Niemiec i Francji. Przeszukaliśmy bazę CEPiK w poszukiwaniu mniej oczywistych kierunków i znaleźliśmy... Republikę Burundi, a nawet archipelag wysp na południowym Atlantyku.


Na warsztat wzięliśmy Centralną Ewidencję Pojazdów (CEP), a dokładnie informacje o maszynach po raz pierwszy zarejestrowanych na terytorium Polski (a wcześniej zarejestrowanych w innych krajach) z ostatnich 10 lat.
Cel? Poznanie tych oczywistych, i tych bardziej egzotycznych kierunków, z których pojazdy trafiają na nasze drogi.

.....

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zapewnia dodatkowe 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania. Wsparcie ma trafić do osób uprawnionych jeszcze w tym roku.


- Odpowiedzialny rozwój gospodarczy to taki, który nikogo nie pozostawia w tyle. Ten niezwykle ważny projekt społeczny będziemy mogli wdrożyć jeszcze w tym roku. To była nasza obietnica i tej obietnicy dotrzymamy –  powiedział premier.
Dodatek w wysokości 500 zł będzie zależał od wysokości pobieranego świadczenia, np. emerytury lub renty. Nie będzie opodatkowany ...

.....

UKS GCK Szach jak co roku organizuje zawody w ramach Dni Sękowa. Zapraszamy na XII Turniej Szachowy w Przedszkolu w Sękowie - 20 lipca od godziny 10.
 


Turniej rozegrany zostanie z podziałem na trzy grupy wiekowe - do lat 10, do lat 18 oraz open. W dwóch pierwszych rywalizacja toczyć się będzie na dystansie sześciu rund, mecze po 30 minut na zawodnika (możliwość zdobycia normy na kategorię. Dorośli zagrają siedem rund, po 20 minut na zawodnika.
 

.....

- My się nie poddajemy, walczymy do końca. Pokazaliśmy, że potrafimy zwyciężać. Aby wygrać jesienią, musimy zachować pokorę i nie wpadać w triumfalizm. Rząd nie jedzie na wakacje, będziemy ciężko pracować - powiedział Premier Mateusz Morawiecki w drugim dniu Konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Europy „Myśląc Polska” w Katowicach.

Podkreślił, że tematy omawianie podczas konwencji będą dobrym zaczynem kontynuacji programu, dzięki któremu można będzie nadal zmieniać Polskę na lepsze.

.....

Lepszy zasięg w telefonie, szybki Internet – także tam, gdzie dzisiaj go nie ma - to efekty, które odczujemy dzięki przyjętej w czwartek przez Sejm megaustawie.


Nazywamy ją megaustawą, aby było łatwiej. Jednak jej pełna nazwa brzmi Ustawa o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw.
Internet dla każdego
Polacy chcą mieć łatwy i szybki dostęp do Internetu. To dla nich narzędzie codziennego użytku, które ułatwia im życie. Obecnie blisko 5 milionów gospodarstw domowych nie ma dostępu do szerokopasmowej sieci.

.....

Od 1 lipca 2019 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach zaprasza do składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz na świadczenie „Dobry Start”na nowy okres świadczeniowy.


Od 1 lipca 2019 r. powyższe wnioski można składać online przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://empatia.mpips.gov.pl/ oraz przez bankowość elektroniczną.

Więcej spraw załatwisz na stronach: https://www.gov.pl/web/rodzina

.....

Państwo polskie ma być przyjazne rodzinom i im pomagać — mówił szef rządu podczas rodzinnego pikniku w powiecie nakielskim. Do tej pory ze świadczenia 500+ korzystało ok. 3,65 mln dzieci. Od 1 lipca 2019 r. liczba ta wzrośnie do 6,8 mln. To dodatkowe 2 mln jedynaków objętych świadczeniem i realna pomoc dla łącznie 4,4 mln rodzin.

Program 500+ na każde dziecko jest inwestycją w rozwój naszego społeczeństwa, która zaowocuje w przyszłości — ocenił premier. Jak dodał
Polscy rodzice starają się, żeby dzieci były jak najlepiej wychowane i wykształcone, a państwo polskie dokłada do tego małą cegiełkę.

.....

Państwowa Komisja Wyborcza podsumowała już niedzielne wybory europejskie. Rekordowa była nie tylko frekwencja. Były to też najbardziej cyfrowe wybory ze wszystkich dotychczasowych.


Najbardziej cyfrowe wybory nie tylko dlatego, że obywatele po raz pierwszy w historii mogli iść do lokali wyborczych tylko ze smartfonem. Użytkownicy aplikacji mObywatel kartę do głosowania mogli dostać potwierdzając swoją tożsamość właśnie przy pomocy smartfona. Ile osób skorzystało z tej możliwości?

.....

Rosnąca świadomość zanieczyszczenia środowiska powoduje, że coraz chętniej ograniczamy zużycie plastiku.


Przedsiębiorcy zapewniają produkty biodegradowalne, restauracje rezygnują z tradycyjnych słomek, a miasta wprowadzają nowe ekologiczne regulacje. Konsumenci zmieniają swoje przyzwyczajenia, jednak wciąż wchodzą w posiadanie przedmiotów, które szybko przeobrażają się w odpady. Jak więc minimalizować ilość zbędnego plastiku we własnym domu? W marcu 2019 r. Parlament Europejski poparł dyrektywę wprowadzającą zakaz sprzedaży wyrobów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych na terenie Unii Europejskiej.

.....

Polska potrzebuje dobrych połączeń komunikacyjnych, przede wszystkim dróg powiatowych i gminnych – powiedział szef rządu podczas spotkania z wojewodami w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych.


FDS  to wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego, które ma na celu m.in. budowę nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Dzięki niemu rząd dofinansuje modernizację i budowę dróg lokalnych. Tylko w 2019 r. przeznaczy na ten cel około 6 miliardów złotych. Premier podkreślił, że dobrze utrzymana infrastruktura przełoży się na szybki i zrównoważony rozwój gospodarczy kraju.

.....

Strona 1 z 4 1 2 3 4 > >>
Odwiedziny: 1 253 789  ,