W dalszych latach WZDW w Poznaniu planuje m.in. budowę obwodnicy Szamotuł. W tym celu w 2018 i 2019 r. zawarł umowy na opracowanie dwóch projektów koncepcyjnych (wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych):

.....

Piękna rzeźba przedstawiająca matkę z dzieckiem w Parku Zamkowym w Szamotułach powróciła na swoje dawne miejsce. Replikę kultowej dla miasta rzeźby wykonał na zlecenie Szamotulskiego Ośrodka Kultury artysta Eugeniusz Tacik.


Wspomniana rzeźba była jedną z kilkudziesięciu, jakie powstały w 1976 roku podczas I Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźby Ludowej. Jej autorem był Alfons Senska ze Złotowa tworzących skansen rzeźb o tematyce ludowej., którego zaproszono wówczas wraz z innymi twórcami z różnych rejonów Polski do wykonania pierwszych prac,

.....

W sobotę 29.08 w Kadynach k/Elbląga podczas imprezy pt. Dzień Muzyki Country wielkopolanin Paweł Bączkowski wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor, trener wokalny i redaktor muzyczny Radia Poznań (którego biografia artystyczna jest imponująca i bardzo dobrze udokumentowana w internecie) decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Prof. Piotra Glińskiego został odznaczony medalem ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ za całokształt pracy twórczej i scenicznej.
Po ceremonii wręczenia medalu Paweł Bączkowski wykonał koncert przy aplauzie zgromadzonej publiczności. Pawła Bączkowskiego można spokojnie nazwać ...

.....

Klienci kolejnych 125 banków spółdzielczych mogą już nie tylko szybko założyć profil zaufany, ale i korzystać z serwisów e-administracji.

.....

Coroczną tradycją w Szamotułach staje się upamiętnienie wybuchu Powstania Warszawskiego. W sobotę, 1 sierpnia, delegacje Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej koło w Szamotułach oraz Szamotulskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Orzeł” zebrały się na szamotulskiej nekropolii. Dokładnie o godz. W, czyli 17.00, kiedy to 76 lat temu wybuchło powstanie w Warszawie, uczcili minutą ciszy pamięć o powstańcach. Następnie zapalone zostały znicze na grobie Leona Michalskiego - Szamotulanina, który czynnie uczestniczył w walkach powstańczych w sierpniu i wrześniu 1944 r. W uroczystościach brali udział przedstawiciele rodziny powstańca – córka oraz zięć. Znicze zostały złożone również na grobach ppłk Maksymiliana Ciężkiego, żołnierzy Armii Krajowej pochowanych na szamotulskim cmentarzu oraz pod Głazem Pamięci przy Bazylice.

.....

Klienci kolejnych 173 banków spółdzielczych mogą już szybko i wygodnie zakładać online profil zaufany (PZ), a tym samym dołączyć do niemal 7,5 miliona Polaków, którzy już mają PZ.


Integrację banków spółdzielczych z węzłem krajowym rozpoczęliśmy na początku lipca. W pierwszym etapie dołączyliśmy 15 banków. Za nami drugi etap – dołączyliśmy kolejne 173 banki spółdzielcze. Na początku sierpnia planujemy wdrożyć następne 124 banki.


.....

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa finalizuje prace nad aplikacją mobilną na smartfony, będącą platformą do wzajemnych kontaktów ARiMR i rolników. Ta aplikacja to kolejne cyfrowe narzędzie stworzone przez Agencję, służące załatwianiu w niej spraw bez konieczności udawania się do urzędu. Co ważne, korzystanie z aplikacji będzie dobrowolne.

Za pomocą nowej aplikacji rolnik będzie mógł przesłać do ARiMR wymagane przez nią fotografie dokumentów lub zdjęcia swoich gruntów i upraw potrzebne np. do weryfikacji wniosku o dopłaty obszarowe. , korzystanie z aplikacji będzie dobrowolne. Zbędne staną się papierowe pisma, wezwania jak...

.....

Nowiuteńka karetka systemowa przekazana Ratownikom w Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Pniewach kilka tygodni temu jeszcze nie zdążyła się opatrzyć a tu... niespodzianka. SP ZOZ w Szamotułach oddaje do ruchu kolejny ambulans. Tym razem to Mercedes Sprinter.


Auto jest śliczne, standardowo wyposażone w sprzęt i środki medyczne. Potężny, 160-konny silnik diesla lekko niesie ambulans z potrzebującymi pomocy Pacjentami. Jest tak przestronne, że oprócz leżącego Pacjenta jest miejsce na jeszcze jedną osobę. Karetka pozwala na wygodny transport Pacjentów i podnosi komfort pracy Załogi.

.....

Gdybyśmy chcieli liczyć w tabletach – to niemal ćwierć miliona. Gdybyśmy liczyli w laptopach – to niemal 120 tysięcy. Tyle sprzętu w ostatnich miesiącach przekazaliśmy do polskich szkół. A to nie koniec…


A gdybyśmy chcieli liczyć w złotówkach… to niemal 400 milionów. Taką kwotę przeznaczyliśmy na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli. To laptopy i tablety, z których już korzystają w trakcie zdalnych lekcji i z którego - po wakacjach - będą mogli korzystać w szkołach.


.....

Z początkiem czerwca zniesione zostały kolejne obostrzenia. Do pracy wracają kosmetyczki i tatuatorzy, a sytuacja epidemiologiczna wydaje się opanowana. Stopniowo otwierają się szpitale, które wznawiają działalność w zakresie diagnostyki. Chętnych na badania jednak brakuje......

Strona 1 z 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Odwiedziny: 1 637 820  ,